برای نخستین بار؛

ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه شرکت می کند

ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه شرکت می کند

به گزارش پرسی بلاگ خانه کتاب و ادبیات ایران برای اولین بار در چارچوب غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با عرضه بیشتر از ۸۰۰ عنوان کتاب در حوزه های مختلف در سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه حاضر می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه، خانه کتاب و ادبیات ایران بیشتر از ۸۰۰ عنوان کتاب را در حوزه های کودک و نوجوان، ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات پایداری و دفاع مقدس، شعر، ایران شناسی، هنر و دین در معرض دید عموم قرار می دهد.
رونمایی از کتاب، دیدار و نشست دانشجویان فارسی آموز دانشگاه های سلیمانیه با نویسنده مطرح کشور، نشست مشترک با نویسندگانی از سلیمانیه، رایزنی با ناشران جهت تبادل رایت، معرفی صنعت نشر ایران به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، معرفی طرح های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و... از دیگر برنامه های خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه است.
نسخه کردی کتاب «عصرهای کریسکان» تالیف کیانوش گلزار راغب با همکاری انتشارات سوره مهر در غرفه جمهوری اسلامی ایران رونمایی خواهد شد. کتاب «لم یزرع» هم با حضور محمدرضا بایرامی (نویسنده اثر) در این نمایشگاه معرفی و بررسی خواهد شد.
همچنین در این نمایشگاه از ترجمه کُردی کتاب های «گزیده شعر معاصر ایران» و«روی کلماتم باران می بارد» که توسط انتشارات سوره مهر انتشار یافته است با حضور مختار شکری پور (مترجم آثار) رونمایی می شود. آژانس ادبی «دایره مینا» هم در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور خواهد داشت و با هماهنگی و رایزنی های قبلی با ناشران حاضر در نمایشگاه جهت فروش رایت دیدار می کند.
سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه با حضور ناشرانی از ۱۵ کشور از ۲۷ آبان شروع شده و تا ۶ آذر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سلیمانیه ادامه دارد.


منبع:

1400/08/28
14:10:02
5.0 / 5
435
تگهای خبر: آثار , بین المللی , ترجمه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ