امواج اراده ها به چاپ چهارم رسید

امواج اراده ها به چاپ چهارم رسید

چاپ چهارم کتاب امواج اراده ها که نگارش آن توسط راضیه عزیزی صورت گرفته است توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر،، چاپ چهارم کتاب «امواج اراده ها»؛ خاطراتی از توان و اراده ایرانی به سمت خودکفایی و پیشرفت، توسط انتشارات «راه یار» منتشر و راهی بازار نشر شد.
در مقدمه این کتاب که گردآوری و تحقیق آن برعهده میلاد حبیبی و پژمان عرب و نگارش آن هم توسط راضیه عزیزی صورت گرفته است، می خوانیم: «امواجِ اراده ها» دست چینی از خاطرات است که به روایت گوشه ای از دستاوردها و پیشرفت های درخشان انقلاب اسلامی می پردازد و می خواهد به ما بگوید از چه راهی آمده ایم و کجا ایستاده ایم و به کدام سو باید برویم. تمام خاطرات مستندی که پیشرفت ها و دستاوردها را اثبات می کردند، لابه لای خبرها و تحلیل های روزمره و کلیشه ای گم شده بودند و پیداکردن و بیرون کشیدن آنها کار سخت و البته مهمی به نظر می رسید. خاطرات فراوان و متنوع بودند. گاهی جنسشان نظامی بود و گاهی هسته ای، گاهی پزشکی و گاهی صنعتی، گاهی حرف از فناوری های دانش بنیان به میان می آمد و گاهی هم مدیریت و دیپلماسی. هرچند خاطرات گردآوری شده تمام آنچه باید نیست؛ اما به قدر وسع، سعی کردیم تا مجموعه‌ی متنوعی از خاطرات را جمع آوری و بازنویسی نماییم تا با مرور آنها، اندک حسی به اراده و توانمندی مردان و زنان این سرزمین پیدا نماییم و راه رسیدن به حقایق برایمان هموارتر شود.
خاطرات بر مبنای موضوع، در پنج فصل شامل «صنایع نظامی»، «صنعت هسته ای»، «علوم پزشکی»، «دیپلماسی و مدیریت» و «فناوری و صنعت» گردآوری شده است. در این میان موضوع هایی وجود دارد که پیشرفت های حاصل شده در آن بخش، به صورت ویژه با شخصیت های دانشمند و با اراده‌ی فعال در آن حوزه گره خورده است. بنابراین، برخی از خاطرات به بررسی ابعاد شخصیتی آنها اختصاص یافته است. با این حال، محور بخشی از خاطرات اشخاص هستند؛ اما برای حفظ وحدت و نظم ساختاری کتاب، ترجیح دادیم چینش خاطرات بر مبنای مبحث باشد.»
در ابتدای فصل سوم کتاب که به بخشی از سخنان رهبر انقلاب درباره عدم خودباوری در مورد پیشرفت های کشور در ۲۸اردیبهشت۱۳۸۶ اختصاص دارد، آمده است: «بنده چندبار پیشرفت های سلول های بنیادی را در چند سخنرانی بر زبان آورده بودم. از دانشمندان کشور و از برخی از دانشگاه ها به من نامه نوشتند: «آقا، این قضیه را شما این قدر نگویید، این حقیقت ندارد. این جور نیست. اینی که می گویید در سلول های بنیادی پیشرفت کرده اند و در شبیه سازی، کلونینگ، دارند تمرین و کار می کنند، باور نکنید. چنین چیزی اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.» بعد که گوسفند شبیه سازی شده را جلو چشم همه قرار دادند، بعد که در سمیناری که تشکیل دادند، دانشمندان معروف دنیا، زیست شناس های درجه‌ی یک دنیا آمدند مصاحبه کردند و تصدیق کردند که پیشرفت ها، پیشرفت های محیرالعقولی است، آن وقت یک عده از دیرباورها، باور کردند.»
کتاب «امواج اراده ها» به علت آنکه تلاش در تقویت خودباوری و بیان خاطراتی مستند از دستاوردها و پیشرفت های درخشان ایران اسلامی دارد، محور شانزدهمین دوره پویش مطالعاتی روشنا هم قرار گرفته است و علاقمندان با تهیه آن می توانند در این پویش کتابخوانی شرکت نمایند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «قدرت های جهانی مدعی بودند هر پرتابگر و پرنده ای بالای جو بیاید، ما رصد می نماییم. قرار بود ماهواره‌ی امید را پرتاب کنیم؛ اما پیش از آن پرتابی آزمایشی را برنامه ریزی کردیم. پرتابی برای شناسایی مسیر و امتحان. پرتابی ارزان که قرار بود پس از مدتی خودکشی کند. ضمناً قرار بود آنها را هم محک بزنیم. می خواستیم ببینیم کسی در دنیا ادعا می کند ما چنین چیزی دیدیم؟ پس از چند روز امید پرتاب شد و به عمد تا دو روز صدایش را در نیاوردیم. پس از اعلام خبر پرتاب امید، صدایشان در آمد که پرتاب ایران ناموفق بود. کنترل ماهواره امید کامل نشده بود و آنها می گفتند: «ماهواره‌ی ایران گم شده است.» امید در مدار قرار گرفت و ارتباط کاملی با ایستگاه زمینی برقرار کرد. پس از آن صحبت های مقابل ما هم کاملاً عوض شد و گفتند: «دیگر موشک های ایران به اسرائیل می رسد.» سازمان ملل چند روز بعد، در وین نشستی با عنوان استفاده صلح آمیز از فناوری فضایی به نام کوپس برگزار کرد. در آن نشست برخورد کشورها با ما دیدنی بود؛ حتی نماینده‌ی عربستان آمد و به شانه من زد که شما افتخار جهان اسلام هستید...»
براساس این گزارش، چاپ چهارم این کتاب ۲۷۸صفحه ای در شمارگان ۲۵۰۰نسخه و قیمت ۴۰هزار تومان از سوی انتشارات «راه یار» انتشار یافته است.


منبع:

1400/08/16
23:07:28
5.0 / 5
582
تگهای خبر: بازار , سلول , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ