مدیركل آموزش و پرورش استان اردبیل خبر داد:

صدور مجوز برای بازگشایی مدارس تا 97 درصد

صدور مجوز برای بازگشایی مدارس تا 97 درصد

به گزارش پرسی بلاگ اردبیل مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: ادارات آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان اردبیل به 97 درصد درخواست بازگشایی مدارس از طرف مدیران پاسخ مثبت داده است.


احمد ناصری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: مدارس روستایی و عشایری و هنرجویان کارگاه های هنرستان ها از اول مهرماه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و سایر پروتکل ها آموزش خودرا بصورت حضوری شروع کردند.
وی اشاره کرد: 30 درصد دانش آموزان که 70 هزار نفر را شامل می شود در قالب این گروه تحصیل حضوری خودرا در نوبت بندی اعلام شده از مدارس انجام داده و در جریان آموزش حضوری قرار گرفتند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: برای پایه اول، دانش آموزان هفته ای یک دفعه در مدرسه حاضر شده و 24 هزار دانش آموز پایه اول نیز بدین سان با فضای مدرسه و معلم در یک ماه اخیر آشنایی پیدا کردند.
ناصری اضافه کرد: از امروز تا آخر آبان ماه به ترتیب مدارسی که زیر 300 نفر دانش آموز دارند و بالاتر از آن با اولویت و گرفتن مجوز از ادارات آموزش و پرورش امکان تحصیل حضوری دانش آموزان را مهیا خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: مدیران با مراجعه به سامانه می توانند درخواست مجوز برای پذیرش دانش آموزان را در مدارس بصورت حضوری انجام دهند که تا حالا به 97 درصد درخواست ها پاسخ مثبت داده شده تا به ترتیب شاهد شروع تحصیل دانش آموزان به شکل حضوری باشیم.
ناصری افزود: البته این کار با یک روند تدریجی همراه خواهد بود و در گام اول دانش آموزان در سه روز در مدارس حاضر شده و برای درس هایی که امکان یادگیری حضوری آنها بیشتر محسوس است، کلاس های حضوری بصورت نوبت بندی انجام می شود تا دانش آموزان نسبت به یادگیری این دروس اقدام نمایند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در دروسی که نیاز به حضور دانش آموزان نیست همچنان آموزش در شبکه شاد خواهد بود تا در مدت سه روز تنها برای دروسی که امکان تدریس حضوری آنها بیشتر و بهتر احساس می شود، فضا مهیا شود.
ناصری افزود: مدیران مدارس برمبنای برنامه هفتگی همچنان آموزش ها را بصورت حضوری و غیرحضوری به جلو پیش می برند تا یک ایمنی و اطمینان کامل از پروسه واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان اتفاق بیفتد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: بخش عمده ای از معلمان تا حالا دز اول و دوم واکسن خودرا دریافت نمودند و مدیران با استعلام از واکسیناسیون معلمان می کوشند آنها را برای شرایط حضوری مهیا کنند.
ناصری اشاره کرد: کار واکسیناسیون دانش آموزان نیز از یک ماه پیش شروع شده و در گروه سنی 12 تا 18 ساله 124 هزار نفر دانش آموز پایه ششم تا دوازدهم تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: 90 هزار دانش آموز در استان اردبیل دز اول واکسن خودرا دریافت نمودند که از این بابت استان اردبیل جایگاه دوم کشور را دارد.
وی از شروع واکسیناسیون دانش آموزان از دز دوم آگاهی داد و اضافه کرد: شش هزار دانش آموز نیز در چند روز اخیر که از تزریق دز دوم می گذرد، تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.
ناصری به ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی برای بازگشایی مدارس به شکل حضوری اشاره نمود و افزود: در این دستورالعمل که به امضای وزرای بهداشت و آموزش و پرورش رسیده، مقرر شده تا رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت گیرد و در هر کلاس درس بیشتر از 15 نفر دانش آموز حضور پیدا نکنند.
ایشان سپس سخنان خود اشاره کرد: استفاده از ماسک، تهویه مناسب کلاس، بهبود شرایط آبخوری ها، تنظیم زنگ تنفس و همین طور تعطیلی بوفه ها همچون مقررات اعلام شده برای بازگشایی مدارس با رعایت پروتکلهای بهداشتی به شکل حضوری است.
ناصری افزود: در این دستورالعمل بر ضد عفونی واحدهای آموزشی بصورت روزانه تاکید شده و ما در کمک به مدارس کوشیدیم 700 میلیون تومان سرانه بهداشتی را در مهرماه به حساب مدارس که نیاز مالی شدید دارند، پرداخت نماییم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: برای 75 مدرسه شبانه روزی نیز پرداخت سرانه ورزشی و بهداشتی انجام شده که امیدواریم با مراقبت های اعلام شده دانش آموزان از سلامت کامل برخوردار شوند.
وی نظارت بر پروسه رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها را از طرف مراقبین سلامت و کارشناسان تصریح کرد و اظهار داشت: در 20 ماه سپری شده از شیوع ویروس کرونا تا حالا هیچ دانش آموزی به خاطر حضور در مدرسه مبتلا به کرونا نشده و فوتی نیز در این عرصه به ثبت نرسیده است.
منبع:

1400/08/02
12:42:56
5.0 / 5
461
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ