جوابیه اسنپ دکتر درباره اظهارت رئیس سازمان روانشناسی

جوابیه اسنپ دکتر درباره اظهارت رئیس سازمان روانشناسی

روابط عمومی «اسنپ دکتر» با انتشار جوابیه ای درباره اظهارات رئیس سازمان نظام روانشناسی در خصوص غیرقانونی بودن عرضه خدمات روانشناسی توسط این اپلیکیشن، توضیحاتی ارائه و تصریح کرد که تمام روانشناسان و مشاوران همکار «اسنپ دکتر» دارای مجوزهای لازم برای فعالیت هستند و صحت مدارک آنها قبل از آغاز به کار بررسی شده است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، در این جوابیه آمده است: «تمام روانشناسان و مشاوران همکار «اسنپ دکتر» دارای مجوزهای لازم برای فعالیت هستند و صحت مدارک آنها قبل از آغاز به کار بررسی شده است.

هم اکنون حدود ۳۰۰ پزشک و مشاور در اپلیکیشن اسنپ دکتر درحال فعالیت هستند که شامل فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد به بالا می شوند. تمام روانشناسان و مشاوران اسنپ دکتر مجوزهای لازم برای فعالیت را دارند. همینطور این مشاوران و روانشناسان در زمان ثبت نام مدارک خویش را به اسنپ دکتر عرضه کرده اند و فعالیت آنها پس از بررسی صحت این مدارک شروع شده است همینطور اغلب روانشناسان و مشاوران اسنپ دکتر تجربه ی فعالیت چند ساله دارند، برخی استاد دانشگاه هستند و همزمان در مراکز تحت نظر سازمان نظام روانشناسی یا سازمان بهزیستی مشاوره ی روانشناسی عرضه می دهند؛ مستندات این فعالیت ها هم موجود است.

از طرفی، نظارت اسنپ دکتر به بررسی مدارک اولیه محدود نمی گردد، مشاوران قبل از آغاز به کار در اپلیکیشن اسنپ دکتر، توافق نامه ای برای رعایت اصول حرفه ای و اخلاقی امضا و در جلسات آموزشی شرکت می کنند. همینطور بعد از هر مشاوره، کیفیت سنجی صورت می گیرد و نظر کاربران درباره ی مشاوره ای که داشته اند ثبت و در پروفایل مشاور نمایش داده می شود. در مواردی که عملکرد مشاوران ضعیف تر از حد انتظار باشد، حتی با وجود داشتن پروانه فعالیت، همکاری با این مشاوران متوقف می شود. سیستم نظردهی کاربران بعد از هر مشاوره امکان بررسی دقیق تر عملکرد متخصصان را فراهم نموده است و شفافیت بیشتری را بوجود آورده است.
از طرفی سازمان نظام روانشناسی باید به این نکته واقف باشد که به علت طولانی بودن روند دریافت پروانه و شماره نظام روانشناسی خیلی از روانشناسان و مشاوران امکان دریافت پروانه فعالیت ندارد. روند دریافت پروانه نظام روانشناسی بسیار طولانی، طاقت فرسا و پیچیده است. خیلی از مشاوران و روانشناسان بیشتر از دو سال است که در صف مصاحبه کمیسیون های تخصصی منتظر دریافت پروانه فعالیت هستند و این مساله شکایت خیلی از روانشناسان را به دنبال داشته است. با وجود این که روند این مصاحبه ها با شروع همه گیری کرونا آنلاین شده، اما تغییری در زمان انتظار برای پروانه حاصل نشده است. این انتظار وجود دارد که مسئولین سازمان نظام روانشناسی به این روند بررسی سرعت ببخشند.
اسنپ دکتر از زمان شروع فعالیت خود به هزاران نفر مشاوره ی روانشناسی عرضه کرده و نقشی مهم در تسهیل دسترسی مردم به خدمات روانشناسی و عرضه ی خدمات مشاوره داشته و محدودیت های جغرافیایی موجود در راه دسترسی به خدمات مشاوره روانشناسی باکیفیت را از میان برداشته است و تلاش می کند تا نقشی اساسی در جهت ارتقای سلامت عمومی جامعه داشته باشد.
در پایان، در پاسخ به ابهامات مطرح شده در مورد قانونی نبودن فعالیت اسنپ دکتر باید اشاره نمود که اسنپ دکتر دارای مجوز فعالیت از جانب اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی است و آمادگی همکاریهای لازم با سازمان های مرتبط را دارد.»
منبع:

1400/07/17
19:59:26
5.0 / 5
957
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ