رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا:

۹۰ درصد مواد مخدر تریاک و شبه تریاک و ۴۷ درصد مرفین دنیا توسط ایران کشف می شود

۹۰ درصد مواد مخدر تریاک و شبه تریاک و ۴۷ درصد مرفین دنیا توسط ایران کشف می شود

به گزارش پرسی بلاگ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در دیدار با سفیر کشور ژاپن در تهران، بر ارتقاء سطح همکاریهای دو جانبه در حوزه مقابله با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر تاکید نمود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سردار مجید کریمی در دیدار با ایکاوا کازو توشی سفیر ژاپن اظهار نمود: امیدواریم با ارتقاء سطح همکاریهای دوجانبه شاهد اقدامات مطلوبی در حوزه مبارزه با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در سطح منطقه و بین الملل باشیم.

وی به قدمت بیشتر از ۹۰ ساله روابط دیپلماتیک دو کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به روابط مطلوب و مناسب بین دو کشور در زمینه های مختلف به دنبال تقویت همکاریهای دوجانبه در حوزه های پلیسی و مقابله با مواد مخدر هستیم.

رئیس پلیس مبارزه بامواد مخدر ناجا به حجم بسیار بالای تولید مواد مخدر در کشورهای شرقی ایران اشاره و تصریح کرد: برابر اعلام دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل (UNODC) سالیانه بیشتر از ۹ هزار تن مواد مخدر در افغانستان تولید می شود که مقابله با این حجم گسترده تولید در گرو همکاریهای بین المللی است و یک کشور به تنهایی نمی تواند در عرصه مبارزه با این بلای خانمان سوز، به موفقیت برسد.

بنابر اعلام سایت پلیس، سردار کریمی به تشریح میزان کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و خاطرنشان کرد: با تلاش و مجاهدت های خالصانه نیروهای مقابله ای در سال ۲۰۲۰ میلادی موفق به کشف بیشتر از یک هزار و ۱۴۰ تن انواع مواد مخدر و همینطور ۲۰ تن متامفتامین (شیشه) ساخته شده در افغانستان شدیم و تقدیم بیشتر از ۳ هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز سند محکمی از عزم و اراده راسخ جمهوری اسلامی ایران در مقابله تمام عیار با بلیه شوم قاچاق مواد مخدر است.

وی اظهار داشت: برابر اعلام دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل، ۹۰ درصد مواد مخدر تریاک و شبه تریاک، ۴۷ درصد مرفین و ۲۷ درصد هروئین دنیا توسط جمهوری اسلامی ایران کشف می شود که این مقدار کشفیات علاوه بر ثبت رکورد بی سابقه، نشانگر پرچمدار بودن جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقابله با مواد مخدر در دنیاست.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه از نقش همکاریهای دو جانبه بعنوان رمز موفقیت های مقابله ای با قاچاق و ترانزیت مواد افیونی یاد کرد و اضافه کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل خویش را در ارتقاء سطح تعاملات دو جانبه در زمینه هایی نظیر تبادل اطلاعات در ارتباط با عناصر اصلی و سرشبکه های قاچاق مواد مخدر، تسریع در روند تبادل محکومان مواد مخدر دو کشور، تبادل تجربیات پلیسی، همکاری به منظور تجهیز مرکز سگ های مواد یاب، انتقال تجهیزات مدرن کشف و شناسایی مواد مخدر و دانش در ارتباط با آن و... اعلام می دارد.

سردار کریمی همینطور به برگزاری اجلاس سالیانه آسیا و اقیانوسیه در کشور ژاپن اشاره و بیان نمود: اجلاس سالیانه آسیا و اقیانوسیه که هر ساله به میزبانی کشور ژاپن در توکیو برگزار می گردد فرصت خوبی برای به اشتراک گذاری دستاوردها و تجربیات موفق جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقابله با مواد مخدر با دیگر کشورها بود که امید است با رفع محدودیت های کرونایی شاهد برگزاری مجدد این اجلاس باشیم.
نقش جمهوری اسلامی ایران در مقابله با مواد مخدر
در ادامه "ایکاوا کازو توشی" سفیر ژاپن در تهران هم ضمن ابزار خرسندی از فرصت پیش آمده بر لزوم ارتقاء سطح همکاریهای دو جانبه تصریح کرد و اظهار داشت: تجربیات و دستاوردهای موفق پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم می باشد و امیدواریم با برگزاری سالیانه نشست ها و اجلاس های بین المللی این تجربیات و دانش جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها جهان، به اشتراک گذاشته شود.

وی افزود: معتقدم جمهوری اسلامی ایران نقش پر رنگی در مقابله با مواد مخدر در دنیا ایفا می کند که این موفقیت های به دست آمده نتیجه تلاشهای بی حد و مرز پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران با این بالای خانمان سوز است.

ایکاوا کازو توشی در انتها ضمن پرارزش دانستن فرصت همکاری با جمهوری اسلامی ایران در این عرصه اظهار نمود: ژاپن آمادگی کامل خویش را به منظور گسترش سطح همکاریهای دوجانبه در زمینه های مختلف پلیسی و اطلاعاتی در حوزه مقابله با مواد مخدر اعلام می دارد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، گفتنی است در حاشیه این دیدار سفیر ژاپن در تهران از نمایشگاه تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بازدید کرد.
1400/07/13
11:58:32
5.0 / 5
551
تگهای خبر: بین المللی , پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ