معاون رییس جمهور در آیین زنگ شكوفه های قم:

استفاده از نیروهای انسانی توانمند محور توسعه پایدار

استفاده از نیروهای انسانی توانمند محور توسعه پایدار

به گزارش پرسی بلاگ قم معاون رئیس جمهور اظهار داشت: باید از توانمندی نیروهای انسانی در همه جای کشور و استان بهره مند شد و از تمرکز نیروهای کارآمد در یک موقعیت یا مکان به جد پرهیز کرد چونکه تمرکز اینگونه نیروها ماموریت ها را به خوبی به هدف نخواهد رساند و بالعکس توزیع عادلانه نیروهای خلاق، دغدغه مند، توانا و کارآمد می تواند محور توسعه پایدار در هر سازمان، نهاد و جامعه باشد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا دکتر حمید لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در آیین جشن شکوفه های آموزش و پرورش استان قم که در واحد آموزشی حضرت امیرالمومنین ضد السلام پردیسان قم برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تبریک فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت اظهار داشت: با تقارن این مناسبت ها و اربعین سرور و سالار شهیدان اهل بهشت آقا اباعبدالله الحسین ضد السلام، همه ما باید درس ایثار و شجاعت، معرفت و گذشت، ادب، شهامت و عزتمندی را سرلوحه برنامه های خویش قرار دهیم که البته این همه زیبایی از منشوری مبارک به نام قرآن حاصل می گردد که محور همه خوبی هاست.
وی خطاب به دانش آموزان استان قم بیان داشت: آینده کشور بدون شک برای شما خواهد بود بنابراین باید از الان بعنوان مدیران سرنوشت ساز آینده ایران اسلامی با عنایت به گفتار معلمان خود و پدران و مادران زمینه ساز حرکات بزرگ و اتفاقات مبارک در کشور عزیزمان باشید.
وی ضمن اشاره به اهداف و مأموریت های آموزش و پرورش با تشکر از تلاشهای همه فرهنگیان بخصوص در روزهای سخت کرونایی خطاب به مسئولین اظهار داشت: باید از توانمندی نیروهای انسانی در همه جای کشور و استان بهره مند شد و از تمرکز نیروهای کارآمد در یک موقعیت یا مکان به جد پرهیز کرد چون که تمرکز این گونه نیروها مأموریت ها را به خوبی به هدف نخواهد رساند و بالعکس توزیع عادلانه نیروهای خلاق، دغدغه مند، توانا و کارآمد می تواند محور توسعه پایدار در هر سازمان، نهاد و جامعه باشد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تکیه بر این که علم و اخلاق دو مقوله مهم در زندگی افراد بشر محسوب می گردد اضافه کرد: متاسفانه برخی افراد مأموریت های تربیتی را محدود به مدرسه و وظیفه معلم و مربی می دانند در حالیکه اصل تربیت باید در خانواده ها شکل بگیرد.
وی در همین زمینه اضافه کرد: آموزش و پرورش در این رسالت خطیر باید در کنار خانواده ها به تقویت این مهم همت گمارد و با تکیه بر مبانی دینی و اعتقادی به تحکیم پایه های تربیتی صحیح کمک نماید.
ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نسبت به مشکلات جامعه و مردم آگاهی کامل داریم اظهار داشت: در دولت سیزدهم تمام تلاش ها برای رفع مشکلات بخصوص تنگناهای اقتصادی به کار بسته خواهد شد و تلاش خواهیم کرد با همدلی مردم و مسئولین به آن فائق آییم.
لطیفی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به بیانات پرارزش مقام معظم رهبری در مورد آموزش و پرورش که این نهاد سرمایه اصلی کشور است اضافه کرد: در تمامی برنامه ریزی ها باید به آموزش و پرورش توجه گردد و دولت سیزدهم همه تلاش خویش را در این محور به کار برده و با برنامه ریزی های منسجم و متقن برای رفع مشکلات و تقویت امور در مسئله تعلیم و تربیت تلاش خواهد نمود.
معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به این که تعداد زیادی از مدارس کشور باید به استانداردهای لازم آموزشی برسند اظهار داشت: استان قم دارای جمعیت جوانی است، بنابراین یقین داریم که در آینده قم نیازمند فضاهای آموزشی استاندارد بیشتری است که امید داریم قلب های گشاده و دست های بخشنده خیرین همچنان در کنار دولت یاری گر نظام مقدس تعلیم و تربیت بخصوص در این استان باشد.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در انتهای سخنان خود بار دیگر با گرامیداشت ایام و یاد و خاطره همه شهدای عزیز اسلام و انقلاب اظهار داشت: امروز نخستین روز بازگشایی مدارس است ازاین رو باید در تقویت اخلاق حسنه همت بیشتری نماییم و در راه علم اندوزی هم تلاش مضاعف نماییم که این مسیر روشن، تعهد به آرمان های شهیدان والا مقام، امام شهیدان و بزرگان دین است.
منبع:

1400/07/02
12:58:17
5.0 / 5
508
تگهای خبر: آموزش , انسانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ