توسط انتشارات سروش؛

یک مجموعه داستان اربعینی چاپ شد

یک مجموعه داستان اربعینی چاپ شد

مجموعه داستان پیاده ها عاشق ترند به قلم تعدادی از داستان نویسان توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، مجموعه داستان «پیاده ها عاشق ترند» زیرنظر مریم بصیری به قلم تعدادی از داستان نویسان بتازگی توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این کتاب ۱۲ داستان از زنان و دختران داستان نویس را شامل می شود که با دبیری و زیرنظر مریم بصیری گردآوری و منتشر می شوند.
عناوین داستان های این کتاب به ترتیب عبارت اند از: «پیاده ها عاشق ترند» نوشته فاطمه اکبری اصل، «تک تک قدم هایت نذر ظهورت» نوشته مریم دوست محمدیان، «گرمای خورشید بندر» نوشته صدیقه شاهسون، «پرواز در خاک» نوشته فاطمه زارعی، «وامانده بر سر چهارراه» نوشته زهرا اخلاقی، «فرشته ها نمی میرند» نوشته فاطمه سماواتی، «راهی که تو رفته بودی» نوشته آرزو ارجمند، «زیرسایه نخل ها» نوشته فاطمه طوسی، «شبی که باران بارید» نوشته بنت الهدی قاسمی، «گزارش سرهنگ» نوشته فاطمه اکبری اصل، «پابستِ الیاس» صدیقه شاهسون و «من فرشته نیستم» نوشته نفیسه سادات حسینی الهاشمی.
در قسمتی از داستان «فرشته ها نمی میرند» از این کتاب می خوانیم:
محمد هراسان سرش را در کوله پشتی می برد تا بطری آب را به مهدی برساند. همهمه مردم بالاتر می رود. هرکسی چیزی می گوید و کاری می کند. مرد عرب سیاه پوش جمعیت را می شکافد و از کوزه آبی که در دست دارد کمی در کاسه گِلی می ریزد و به مهدی می دهد. او نفس تازه ای می گیرد.
گرمای هوا کمی از اوج می افتد. نسیم خنک از روی نخل های فرات که پسرم را جانی باردیگر بخشیده، لبخند را روی لبانم می نشاند و مردم را پراکنده می کند. تازه توفان دلم آرام می شود که اشک های بی وقفه مرد عرب چون خنجری گلویم را می فشارد و اشک جای اشک هایم می نشاند. صورت خیسش را با ردایی که بر دوش انداخته، پاک می کند و می گوید: «تفصل بیت ابوزینب تفصل…»
این کتاب با ۱۴۰ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۲ هزار تومان انتشار یافته است.

1400/06/23
10:51:51
5.0 / 5
346
تگهای خبر: بازار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ