اوج باردیگر کرونا در آمریکا و اشباع بیمارستان ها از بیماران کووید

اوج باردیگر کرونا در آمریکا و اشباع بیمارستان ها از بیماران کووید

بی علاقگی خیلی از مردم آمریکا به واکسیناسیون، بیمارستان های این کشور را خصوصاً در ایالات جنوبی مملو از بیمار کرده به شکلی که در بخش های مراقبت ویژه تخت خالی موجود نیست، دارو کفاف نمی دهد و در مراکز درمانی کودکان نیز زنگ خطرِ افزایش مبتلاشدن به صدا درآمده است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، هم اکنون میانگین روزانه بیماران بستری کرونا در ایالات متحده ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر است.
این رقم فشار سنگینی به کادر درمان وارد میکند و بیمارستان ها اشباع شده اند. در آلاباما، جورجیا، تگزاس، فلوریدا و آرکانزاس تنها ۱۰ درصد از تخت های بخش مراقبت های ویژه خالی مانده اند.
یک پزشک شاغل در فلوریدا به شبکه خبری "ای بی سی" می گوید: ذخایر دارویی و تجهیزاتی بیشتر بیمارستان ها درحال اتمام هستند. می ترسیم که به زودی علاوه بر تخت، اکسیژن هم نداشته باشیم. ما دیگر حتی امکان تست هم نداریم.
میشل پوگت، همراه یکی از بیماران که پسر ۴۶ ساله اش را به بیمارستان برده می گوید که فرزندش به سبب عواقب پاندمی کرونا درگذشته است، مرگی نه به خاطر مبتلاشدن به ویروس بلکه ناشی از تکمیل بودن ظرفیت بیمارستان ها و خالی نبودن تخت در بخش مراقبت های ویژه.
فرزندِ میشل از التهاب لوزالمعده رنج می بُرد و باید فورا بستری می شد اما هیچ کلینیکی جای خالی نداشت.
او با تاکید بر اینکه که بیمارستان های پنج ایالت در تماسهای تلفنی، آنها را جواب کردند، اظهار داشت: مشکل پانکراسِ پسرم بسادگی قابل مداوا بود اما بعد از ساعت ها معطلی، پیدا نشدن تخت و عدم رسیدگی پزشکی، فرزندم جانش را از دست داد.
گزارش ها حاکیست بیمارستان هایی که جا ندارند، عملا مملو از افراد واکسینه نشده هستند. مراکز درمانی ۴۰ ایالت آمریکا اعلام نموده اند که تنها بین یک دهم تا پنج درصد افراد بستری شده، واکسن زده اند. نتایج پژوهش تازه مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای عفونی آمریکا (CDC) نیز نشان میدهد که احتمال رجوع افراد واکسن نزده به بیمارستان ها ۲۹ برابر شهروندان واکسینه شده است.
آنتونی فائوچی، ویروس شناس برجسته آمریکایی تاکید دارد که تنها در صورت واکسیناسیون گسترده و همگانی می توان دید که نرخ مبتلاشدن چه تغییر آشکاری خواهدنمود اما همه آمریکایی ها به واکسیناسیون عمومی اعتماد ندارند و بسیاری هم رهنمودهای غیرعلمی و بی فایده را از اینترنت و فضای مجازی می گیرند نه از مراکز رسمی بهداشتی.

کودکان در معرض خطرند
بنابر گزارش دویچه، هرچند کودکان بمراتب کمتر از بزرگسالان به کرونا مبتلا می شوند اما اکنون تعداد زیادی بیمار خردسال یا نوجوان در بیمارستان های آمریکا تحت مداوا قرار دارند. در ماه آگوست آمار این گروه سنی در بین بستری شدگان بیش از ۵۲ هزار نفر بود.
این روزها بیشتر دانش آموزان در کلاس های درس کنار هم می نشینند و غالبا ماسک نمی زنند. برای همین سویه دلتا در آمریکا به سرعت درحال گسترش است. جامعه پزشکان اطفال در آمریکا اعلام نموده که بلافاصله بعد از بازگشایی مدارس، تست کرونای ۱۸۰ هزار کودک مثبت شد و بسیاری به قرنطینه رفتند.
اتحادیه بیمارستان های کودکان آمریکا حالا در فراخوانی از همه خواسته است که در واکسن زدن لحظه ای درنگ نکنند. در فراخوان این اتحادیه که در نیویورک تایمز پخش شده، آمده است که افزایش موارد مبتلاشدن به کووید نزد کودکان و نوجوانان، عوارض بلندمدت تنفسی، استرس و فرسایش های جسمی و روحی جدی در بر دارد و شبکه درمان کودکان را نیز در فشار خطرناکی قرار می دهد.1400/06/12
17:11:30
5.0 / 5
889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ