امیرعبداللهیان خبر داد:

تشکیل ستاد ویژه تسریع در تأمین واکسن کرونا در وزارت خارجه

تشکیل ستاد ویژه تسریع در تأمین واکسن کرونا در وزارت خارجه

وزیر امور خارجه از تشکیل ستاد ویژه تسریع در تأمین واکسن کرونا در وزارت خارجه اطلاع داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه اظهار داشت: تمام ظرفیت های دولتی و خصوصی ممکن را در سطح همه سفارت خانه ها به کار میگیریم تا در واردات واکسن تسریع شود.
وزیر امور خارجه درباره برنامه های نخستین روز کاری خود بعد از جلسه هیات دولت اظهار نمود: کارم را با دو برنامه شروع خواهم کرد؛ برنامه اول ما رسیدگی به اولویت اصلی است که مردم ما گرفتار آن شده اند ما در وزارت امور خارجه ستادی را برای تسریع واردات واکسن از کشورهای مختلف تشکیل داده ایم که جلسه امروز آن با حضور مسئولین وزارت خارجه و دستگاههای مرتبط و همینطور با حضور وزیر بهداشت برگزار شد.
وی خاطر شان کرد: هدف این است که تمام سفارتخانه ها در خارج از کشور چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی در این کار تسریع مشارکت داشته باشند.
وی همینطور در پاسخ به سوالی تصریح کرد: تمام توانمان را به کار خواهیم گرفت تا از هر کشوری که امکان انتقال واکسن به داخل باشد و از نظر استانداردهای علمی هم وزارت بهداشت آنرا تایید کند بدون هیچ محدودیتی واکسن وارد نماییم.
وزیر امور خارجه گفت: پس از آن هم میزبان وزیر خارجه پاکستان هستیم تا در مورد مناسبات دوجانبه گفت وگوهایی را داشته باشیم و طبعا یکی از مطالب موردبحث در این مقطع حساس تحولات افغانستان و منطقه خواهد بود.
امیرعبداللهیان همینطور خبر داد: در ایام آینده در جهت اعلام سیاست همسایگی و سیاست آسیا محور برنامه ریزی هایی شده که به تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع:

1400/06/04
18:47:04
5.0 / 5
662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ