توسط دبیرخانه رویداد؛

برگزیدگان هشتمین مسابقه کتاب و زندگی عرضه شدند

برگزیدگان هشتمین مسابقه کتاب و زندگی عرضه شدند

به گزارش پرسی بلاگ دبیرخانه پویش مطالعاتی کتاب و زندگی برگزیدگان هشتمین دور این رویداد را معرفی نمود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، اسامی برگزیدگان هشتمین دوره مسابقات کتابخوانی «کتاب و زندگی» که با همکاری مرکز رسانه ای شیرازه و انتشارات آیین فطرت، با محوریت اولین جلد از مجموعه کتاب «من دیگر ما» نوشته حجت الاسلام محسن عباسی ولدی، برگزار شده بود، توسط دبیرخانه پویش مطالعاتی کتاب و زندگی
اعلام؛ و برای شرکت کنندگان در این دوره از پویش، ۲۰۰ میلیون ریال وجه نقد در نظر گرفته شده بود که با قرعه کشی به برگزیدگان اهدا شد.
امین زینلی دبیر پویش کتاب و زندگی، درباره معیارهای انتخاب این کتاب اظهار داشت: مرکز رسانه ای شیرازه در طول سال با برگزاری چندین پویش کتابخوانی برای رده های سنی مختلف، به ترویج کتاب می پردازد. در هشتمین دوره «کتاب و زندگی» هم جلد نخست کتاب «من دیگر ما» مورد توجه قرار گرفته است. مخاطب این کتاب خانواده و بانوان هستند و مباحث آن آموزشی و تربیتی است. با عنایت به محتوای این اثر که درباره تربیت فرزند است، این کتاب را انتخاب کردیم تا بر این مورد تمرکز بیشتری نماییم تا خانواده ها و بخصوص بانوان با اقتضائات این مساله آشنا گردند.
وی اضافه کرد: این کتاب پیش از پویش هم بسیار پرفروش بود و چند هزار نسخه از آن به فروش رفته است. یکی از دلایلی که این کتاب را انتخاب کردیم، جامعیت این کتاب در حوزه روانشناسی و تربیت خانواده و برخورد با فرزندان بوده است. تابحال هم بازخوردهای خوبی داشته و با گذشت سه ماه از برگزاری پویش، نزدیک به ۱۰ هزار نسخه از کتاب فروخته شد.
دبیر پویش کتاب و زندگی اظهار داشت: بازار کتاب بازار متلاطمی بوده و صنعت نشر در مضیقه است. پویش های کتابخوانی سبب می شوند چرخه نشر به حرکت بیفتد و فضای کتابخوانی گسترش پیدا کند. شاید خیلی از مخاطبان با قرار گرفتن در این فضا به مطالعه بپردازند. از طرفی، رسانه ها هم می توانند در این حوزه مؤثر و کمک کننده باشند.
شیده ایزدی مدیر اجرایی انتشارات آیین فطرت هم در مورد مبحث کتاب «من دیگر ما» اظهار گرد: مبحث این کتاب تربیت فرزند است که تابحال شش جلد آن به چاپ رسیده و الحمدلله شش جلد دیگر هم در آستانه چاپ است. مبحث جلد اول از این مجموعه که برای آن پویش برگزار شد، در اینباره است که چرا مساله تربیت فرزند آنقدر مهم می باشد که ما باید دغدغه آنرا داشته باشیم.
وی در ادامه اظهار داشت: قسمت دیگر این کتاب، اثر گزاره های تصویری است که مبحث بسیار مهمی در تربیت را در بردارد. خیلی از ما فکر می نماییم که باید با سخنرانی بچه ها را تربیت کنیم؛ در صورتیکه این کتاب، اهمیت رفتار ما را در تربیت با مثال های بسیار جالب گوشزد می کند؛ به نحوی که خیلی از مخاطبان به ما می گویند گویی نویسنده کتاب در خانه های ما نشسته و وضع خانه ما را به تصویر کشیده است.
ایزدی در ادامه اظهار داشت: به یاد دارم خانمی از آمریکا به ما ایمیل زده بودند که من کتاب «من دیگر ما» را خوردم. وقتی منظور او را جویا شدیم اظهار داشت: وقتی کتاب را در دستم می گرفتم، همچون غذای خوشمزه دیگر آنرا زمین نمی گذاشتم. ایشان می گفت من لائیک هستم و اصلاً اسلام را قبول ندارم. برایم جالب است که امام صادق(ع) همان چیزی را می گویند که بسیاری از این ها در اینجا درحال اجرای آن هستند و این مورد برایم جالب بود و خیلی بازخوردهای جالب دیگری که ما همه نظرات مردم را جمع آوری کردیم و نگه داشتیم. این فقط لطف خداست و ما آرزو داریم افرادی طبق فرمایش امام ‎صادق(ع) تربیت شوند که می فرمایند: یاران مهدی(عج) ما مردمانی پولاددل و سرشار از یقین اند که اگر به کوه ها برخورد کنند، کوه متلاشی می شود؛ اما آنها نه.
وی درباره موجود بودن آثار مشابه با این کتاب در انتشارات اظهار داشت: همه کتاب هایی که تابحال در انتشارات ما چاپ شده، با عنوان سبک زندگی است. ما معتقد هستیم کسی که مقرر است خانواده ای را تشکیل دهد، پس از اینکه بحث انتخاب مطرح می شود، باید حتما اول بداند چه انتخابی داشته باشد و بداند پس از انتخاب، باید چه رفتاری در زندگی انجام دهد که این رفتار بر روی نسل او مؤثر است.
بر اساس اعلام دبیرخانه پویش کتابخوانی «کتاب و زندگی»، امیرحسین مومنیان و زهرا خدایی برنده جایزه ۱۰ میلیون ریالی و میلاد ایازی، سیما سنایی فر، مریم میرعماد، حدیثه بلوکی، فرشته کارگر، یونس هژبری برنده جایزه ۵ میلیون ریالی شدند.
همچنین اسامی برنده های جایزه ۳ میلیون ریالی بدین سان اعلام شد:
سمیه رضایی، زهرا محمودی، بی بی نیره علایی، آیدا لیراوی، ندا تیموری، علیرضا علیمردانی کیکانلو، ملیحه بالاور، لیلا احمدی، راضیه امینی، منصوره وحیدی، محمد مطیعی، فاطمه هادی مودب، مسلم قنواتی، سیدعبدالله شریفی، محمدعلی فرهادخوانی، فاطمه خان بیگی، فاطمه معاون، زهرا زخرا، زهرا دلاوری، فاطمه صمدانی، صدیقه شروکی، زهرا پسرک لو، زهرا تقی زاده، زهرا سادات طباطبایی، حجت الله موحدیان، حمیدرضا لطفی، کوثر مرادی وند، الهام میراوی، کیمیا زمانی، مجید جعفری، مریم موسویان، حامد فرهادی، سمیه نیکبخت، سلمان کوهیار، نرگس شیرزاد، امیرسام صیادی، احمدرضا جوانه، سمانه میرباقری، طلعت محبی، محمدعلی شاه مردانی، سوسن فارسانی، محسن قدکساز، زهرا صحرانژاد، مینا بیروتی، زهرا شکاری، محمدامین همتی، کلثوم جهان زاده، رضا قلیچ خانی، فاطمه رضایی و لیلا حضرتی.

1400/05/25
13:55:47
5.0 / 5
886
تگهای خبر: آثار , آموزش , بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ