محسن جوادی مطرح كرد؛

نشر ایران برای ماندگاری ناگزیر از ارتباطات بین ‏المللی است

نشر ایران برای ماندگاری ناگزیر از ارتباطات بین ‏المللی است

به گزارش پرسی بلاگ مراسم رونمایی از پرونده ‏های بین ‏المللی نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی کودک و نوجوان برگزار گردید. محسن جوادی در این برنامه از لزوم ارتباطات بین المللی برای صنعت نشر ایران گفت.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم رونمایی از پرونده بین ‎المللی نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی؛ ابراهیم حیدری؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی و علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی روز سه‎ شنبه (۱۹ مردادماه) در معاونت امور فرهنگی برگزار گردید.
محسن جوادی در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت این اقدام اظهار داشت: به نظرم نشر ایران برای ماندگاری و گسترده شدن باید ارتباطات بین‏‬ المللی خویش را گسترده ‎تر کند و اگر نشر ایران نتواند بین ‏المللی شود در آینده از بین خواهد رفت.
وی افزود: امیدوارم با اقدامی که از جانب دفتر مطالعات و برنامه‬ ‏ریزی‎ های فرهنگی برای این نویسندگان انجام شده است در آینده شاهد موفقیت فعالان فرهنگی ایران در سرتاسر جهان باشیم.
همچنین در این مراسم ابراهیم حیدری به ذکر توضیحات درباره روند تشکیل پرونده برای نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی پرداخت و اظهار داشت: این اقدام با هدف شناساندن نویسندگان، تصویرگران و مروجان مطرح حوزه کتاب کودک و نوجوان ایران به جهان و کمک به حضور کتاب های کودک و نوجوان ایران در بازارهای جهانی انجام شده است.
وی افزود: همینطور برقراری ارتباط های ادبی با کشورهای دیگر و دیپلماسی فرهنگی، آشنا کردن نویسندگان و کارشناسان ادبیات کودک و نوجوان با تدوین پرونده بین المللی از دیگر اهداف این طرح بوده است.
وی ضمن اشاره به تکمیل پرونده نویسنده اظهار داشت: فریدون عموزاده خلیلی، لاله جعفری، طاهره ایبد، افسانه شعبان نژاد، محسن هجری، ناصر یوسفی، محمدرضا حیدری ابهری، علیرضا گلدوزیان، هدی حدادی، اسماعیل آذری نژاد و عبدالحکیم بهار افرادی بودند که پرونده آنها برای حضور در مجامع بین‏‬ المللی تکمیل شد.

1400/05/19
22:16:15
5.0 / 5
885
تگهای خبر: بازار , بین المللی , صنعت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ