مرگهای ناشی از حریق و دردسر مواد شیمیایی در مبلمان خانگی

مرگهای ناشی از حریق و دردسر مواد شیمیایی در مبلمان خانگی

سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در گذشته 18 دقیقه برای رسیدن به حریق زمان داشتیم، اظهار داشت: اما استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان خانگی باعث شده که حین آتشسوزی مردم به علت استنشاق دود ناشی از حریق جان خویش را سریع تر از دست دهند.


کامران عبدولی در گفت و گو با ایسنا در خصوص مدت زمان طلایی رسیدن به حریق و نجات افراد اظهار نمود: در گذشته با عنایت به شرایط متفاوت حدود 18 دقیقه زمان وجود داشت تا افراد را از ساختمان ها تخلیه نماییم ولی اکنون این زمان به کمتر از دو دقیقه کاهش پیدا کرده است. این مورد علل متفاوتی دارد که همچون آن میتوان به تغییر شرایط پلکان ساختمان ها، درب خانه ها و.. اشاره نمود. همینطور یکی از علل آن استفاده از مصنوعات شیمیایی در مبلمان است.
وی افزود: در زمان های گذشته بیشتر محصولاتی که در خانه ها استفاده می شد چوب های طبیعی بود و مصنوعات کمتری در آن به کار می رفت اما امروز در بسیاری در مبلمان خانگی از این مواد استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه در بیشتر موارد افراد به علت دودگرفتگی ناشی از حریق جان خویش را از دست می دهند اظهار داشت: استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان خانگی سبب شده که حین آتشسوزی مردم به دلیل استنشاق دود ناشی از حریق جان خویش را سریع تر از دست بدهند. این دودها شیمیایی است و حین آتشسوزی ساختمان به سرعت افراد را درگیر می کند.
سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه درصد بالایی از خسارت های ناشی از حریق به علت دودگرفتگی رخ می دهد، اظهار نمود: به دلایلی در ساخت بعضی از مبلمان از سیانید استفاده می شود که هنگام سوختن تبدیل به سیانور شده و به سرعت افراد را بیهوش می کند.1400/05/07
12:15:45
5.0 / 5
720
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ