امكان امتیازدهی به پروژه های محلات در تهران من

امكان امتیازدهی به پروژه های محلات در تهران من

یکی از سیاست های کلیدی برنامه تهران هوشمند، افزایش مشارکت شهروندان در تصمیم گیری ها و مدیریت شهر است. «محله محوری» یکی از پروژه هایی است که با این نگاه در شهرداری تهران تعریف شده است. به کمک این پروژه این امکان فراهم می شود که شهروندان ضمن کسب آگاهی از اطلاعات محله خود در قالب یک داشبورد، بتوانند در انتخاب پروژه های محله خود مشارکت فعالانه داشته باشند. در همین راستا بخش محله محوری بعنوان تازه ترین بخش به سامانه «تهرانِ من» افزوده شده است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، محله محوری، یک راهبرد کلان در این دوره مدیریت شهری بوده است. یکی از الزامات این رویکرد، تسهیل دسترسی شهروندان به اطلاعات هر محله در شهر تهران است. شاخص ها و داده های کلیدی محلات در زمینه هایی مثل فاکتورهای رفاهی، کیفیت زندگی، جمعیت و سرانه فضای سبز همچون داده هایی است که هم در سامانه داده نمای تهران (data.tehran.ir) و هم در سامانه تهران من (my.tehran.ir) در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
در فاز جدید پروژه محله محوری شهرداری تهران، اطلاعات پروژه های شاخص هر محله با قابلیت امتیازدهی و اعلام نظر توسط شهروندان، در «تهرانِ من» قرار گرفت. این پروژه ها ابتدا بعنوان یک لایه کامل اطلاعاتی به نقشه تهران (map.tehran.ir) افزوده شده و بعد از آن اطلاعات کامل هر پروژه با قابلیت دسترسی به مکان پروژه، جزئیات، میزان اعتبار، شناسنامه و آخرین وضعیت هر پروژه در «تهرانِ من» نیز قرار داده شده و در اختیار همه شهروندان قرار گرفت.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، بدین ترتیب تمامی شهروندان می توانند لیست و اطلاعات پروژه های محله خودرا مشاهده کرده، دیدگاه های خودرا بنویسند و با امتیاز دادن به این پروژه ها، اولویت اجرائی آنرا مشخص کنند.1400/04/29
12:29:54
5.0 / 5
1043
تگهای خبر: شهرداری , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ