سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور تاكید كرد

ممنوعیت دریافت كپی شناسنامه و كارت ملی هوشمند در دستگاه های دولتی

ممنوعیت دریافت كپی شناسنامه و كارت ملی هوشمند در دستگاه های دولتی

به گزارش پرسی بلاگ سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به این که هر کسی که در کشور ظرفیت تولید بدنه کارت را داشته باشد ما استقبال می نماییم تا مشکل صدور کارت ها حل شود، اظهار داشت: به همه استانداران و دستگاهها ابلاغ گردیده است که حق ندارند کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند را تقاضا کنند بلکه باید بصورت برخط کارها را انجام دهند.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سیف الله ابوترابی با حضور در برنامه ای رادیویی در تشریح آخرین وضعیت صدور کارت های ملی هوشمند در کشور اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت صدور ۲.۵ میلیون کارت ملی هوشمند را در ماه داریم و از مجموع جمعیت ۶۴.۵ میلیون نفر بالای ۱۵ سال، بیش از ۶۱ میلیون نفر مراحل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام دادند و برای بیش از ۵۱ میلیون نفرکارت صادره شده که حدود ۵ میلیون آن، تولید داخل است.
وی ادامه داد: در آخر سال ۹۶، مدت زمان انتظار صدور کارت به ۱۵ روز رسیده بود، اما در سال ۹۷ به سبب تامین نشدن اعتبار و بدنه کارت از خارج از کشور به تولید داخلی رو آوردیم و در اواخر سال ۹۸ مرحله نخست تولید نهایی انجام شد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اعلان اینکه قیمت تمام شده کارت، حدودا ۱.۵ برابر مقداری است که از مردم گرفته می شود، اظهار داشت: بودجه ای که باید تخصیص داده می شد، تخصیص داده نشده است و بصورت هفتگی به دنبال حل مسائل مالی هستیم.
وی اشاره کرد: هر کسی که در کشور ظرفیت تولید بدنه کارت را داشته باشد ما استقبال می نماییم تا مشکل صدور کارت ها حل شود.
ابوترابی ضمن ابراز خوشبختی از اقبال مردم به گرفتن کارت هوشمند بعد از ابطال کارت های قدیمی، اضافه کرد: در چندین بانک کارت هوشمند را کاربردی کردیم.
منبع:

1400/04/23
11:29:48
5.0 / 5
643
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ