نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

معماری اسلامی در شهرسازی نوین رعایت شود

معماری اسلامی در شهرسازی نوین رعایت شود

به گزارش پرسی بلاگ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: توجه به معماری اسلامی یک اصل و لزوم است و باید در شهرسازی نوین به این امر توجه گردد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر پنجشنبه در پیش همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک اظهار نمود: فلسفه اسلامی از مفاهیم با ارزش جامعه است به صورتی که ماهیت آن گنجینه پرارزش و مهمی در جامعه به حساب می آید که در آن عقلانیت مدیریت شده توأم با تقوا و در راه دین و قرآن و معرفت مورد توجه است که تعالی و تکامل انسان را به دنبال دارد، بسیار مورد تاکید است.
وی افزود: قلب بشر و مقام عرفان و شهود منبع دیگری برای شناخت حق از باطل به حساب می آید ازاین رو انسان باید با استفاده از عرفان و خداشناسی به مقام ولی اللهی برسد و اساسا برپایه نص صریح قرآن و کلام وحی امری شدنی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: خدای متعال به انسان استعدادهای برای شناخت حقایق عالم هستی عطا کرده تا بر این اساس انسانی که دارای اختیار و آزادی آفریده شده با استفاده از عقل و اراده به سمت معرفت الهی حرکت نماید.
خطیب نماز جمعه اراک اظهار داشت: انسان باید با استفاده از کلام الله مجید به مرحله ای دست بیابد که عالم همه برایش انعکاس جمال الهی باشد و اثر آنرا در همه امور بیابد و ببیند ازاین رو رعایت انصاف، عدالت و ایثار همچون مفاهیمی رسیدن به این نقطه مطلوب است.
وی تصریح کرد: در حوزه شهرسازی باید مهندسان، طراحان سازه و معماران رعایت اصول و ایمنی را در دستور کار بگذارند و سازه هایی مستحکم و در عین حال ایمن ساخته شود.
دری نجف آبادی اظهار داشت: برای مکان یابی صنعتی باید با حساسیت و دقیق ویژه پیش برود تا این امر سبب آلودگی بخش آب های شیرین نگردد چونکه هوا، آب، زمین و انرژی موجود حق عمومی مردم و انسان های مختلف است و باید حقوق عامه مردم رعایت شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در انتها با اشاره به اینکه برای شهرسازی باید به درجه بندی زمین توجه گردد، اظهار داشت: اگر به این امر توجه نشود مهندسان و معماران زمینهای پرارزش کشاورزی را به خانه، آپارتمان، شرکت و کارخانه تغییر می دهند و باید توجه داشت برای تبدیل خاک به خاک مرغوب کشاورزی یکصد سال زمان و فرصت نیاز است.


منبع:

1400/04/18
22:10:23
5.0 / 5
943
تگهای خبر: انسانی , شركت , صنعت , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ