راه اندازی دومین خط تولید واكسن بركت

راه اندازی دومین خط تولید واكسن بركت

رییس ستاد اجرائی فرمان امام خبر داد: دومین خط تولید واکسن کوو ایران برکت هم به زودی راه اندازی می شود و تا شهریور امسال همانطور که قول داده بودیم حداقل 50میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، محمد مخبر در آیین امضای تفاهمنامه همکاری برای اجرای هزاران طرح اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کم برخوردار استان همدان با اشاره به موضوع تولید اولین واکسن ایرانی کرونا توسط ستاد اجرائی فرمان امام نیز اظهار داشت: نخستین خط تولید واکسن کوو ایران برکت از شروع امسال فعال و راه اندازی گردید، باتوجه به تأخیری که در صدور مجوز تزریق اضطراری صورت گرفت سرعت تولید در این خط را کاهش دادیم چونکه تاریخ مصرف این واکسن ها محدود است و قابل نگهداری برای زمان طولانی نیستند.
وی ادامه داد: پس از صدور مجوز وزارت بهداشت برای تزریق عمومی این واکسن که در تاریخ ۲۵ خرداد انجام شد، تولید در خط یک را سرعت دادیم و تا ۲۵ تیر، حداقل ۳.۵ میلیون دوز واکسن دراین خط تولید خواهیم کرد، البته هر دوز واکسن بعد از تولید به مدت ۱۶ روز مراحل تست استریل آن به طول می انجامد.
رییس ستاد اجرائی فرمان امام درباره نقش ستاد در توزیع این واکسن در مراکز واکسیناسیون عمومی نیز اظهار داشت: واکسن ها را بطور هفتگی تحویل وزارت بهداشت می دهیم و هیچ دخالتی در توزیع، تزریق و قیمت گذاری آن نداریم.
وی تاکید کرد: دومین خط تولید واکسن کوو ایران برکت هم به زودی راه اندازی می شود و تا شهریور امسال همانطور که قول داده بودیم حداقل ۵۰میلیون دوز واکسن تولید خواهیم کرد.
رییس ستاد اجرائی فرمان امام در این نشست اظهار داشت: در امتداد تحقق تدابیر مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال و پیگیری اهداف ستاد در زمینه محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و توسعه عدالت اجتماعی، امروز تفاهمنامه ای را با استاندار محترم همدان امضا کردیم تا ظرف ۳ سال تحولات قابل توجهی در این استان ایجاد شود.
محمد مخبر اضافه کرد: تا حالا ستاد اجرائی فرمان امام با اجرای ۵ هزار طرح و سرمایه گذاری و هزینه ۵۲۰ میلیارد تومان در استان همدان بیش از ۱۵ هزار شغل دراین استان به وجود آورده است.

مخبر با اشاره به جزییات تفاهمنامه امروز اضافه کرد: کلیات این برنامه اجرای ۲.۱۵۶ طرح اقتصادی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی با اعتباری بیش از ۲۲.۱۸۸ میلیاردریال است که با اجرای این طرح ها برای بیش از ۱۴ هزار نفر اشتغال ایجاده شده وبه رفع محرومیت در مناطق محروم و توسعه بخش های زیربنایی و بهداشت و درمان استان کمک میکند.
رییس ستاد اجرائی فرمان امام در ادامه اظهار داشت: توانمندسازی اقتصادی بوسیله اجرای ۱.۵۳۰ طرح کوچک و متوسط، اجرای حداقل ۶ طرح بزرگ اقتصادی، اجرای ۴ طرح جامع دانش بنیان، اجرای ۶۱۴ پروژه زیربنایی و عمرانی، اجرای ۲۰.۴۵۰ طرح حمایتیِ معیشتی، بهداشتی و ورزشی و مشارکت ۳۰ درصدی در هزینه بیمه منازل روستایی قسمتی از مفاد اصلی این تفاهمنامه است.
وی اشاره کرد: احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل شده، راه اندازی مدرسه و مسکن محرومین، راه اندازی پروژه های دارویی و مراکز درمانی، پشتیبانی از طرح های دانش بنیان و جسورانه، همچون اقداماتی است که با اجرای این تفاهمنامه در استان همدان با سرعت بسیار بالایی صورت خواهد گرفت.
استاندار همدان نیز دراین مراسم با تقدیر از اقدامات ستاد اجرائی فرمان امام اظهار داشت: مخبر و همکاران شان با یک مدیریت جهادی و بی سروصدا در همه استانها نقش به سزایی در پیشرفتها و محرومیت زدایی ها ایفا کرده اند، ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان همدان آن هم در زمانی که مردم با مشکلات مختلفی از قبیل کرونا درگیر بودند، اقدام قابل تقدیر و تحسینی بود که جا دارد که ازطرف مردم این استان تشکر کنم.
سیدسعید شاهرخی اضافه کرد: هرجایی در کشور مردم به بحرانی برخوردند، ردپای کمک های بلافاصله ستاد اجرائی فرمان امام در آن دیده میشود.
استاندار همدان اشاره کرد: توزیع بسته های معیشتی و حمایتی و اجرای پویش های مختلف در مناطق محروم استان، کاری کرده که این روزها همه مردم، ستاد اجرائی فرمان امام را به خوبی میشناسند و با آن ارتباط برقرار کرده اند و پیگیر دستاوردهای این ستاد در عرصه های مختلف مانند تولید واکسن کرونا هستند.

وی با اشاره به برنامه راهبردی استان همدان اضافه کرد: این تفاهمنامه که امروز به امضا خواهد رسید ماحصل سفرهای گوناگون مدیران ستاد اجرائی فرمان امام به همدان و جلسات تخصصی با همکاران بنده است، ظرفیت استان به تفکیک هرشهرستان مشخص شد و بر طبق این مطالعات پروژه هایی تعریف شد تا بر طبق آن سالی ۵۰۰۰ شغل جدید در استان ایجاد شود.1400/04/16
12:55:09
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , تولید , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ