اجرای طرحی برای ورود فرزندان بازنشستگان به اكوسیستم نوآوری

اجرای طرحی برای ورود فرزندان بازنشستگان به اكوسیستم نوآوری

به گزارش پرسی بلاگ تفاهمنامه همکاری میان یکی از مراکز نوآوری و پارک فناوری پردیس به منظور مشارکت فرزندان بازنشستگان در اکوسیستم نوآوری به امضا رسید.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، طی مراسمی تفاهم نامه همکاری میان یکی از مراکز نوآوری و پارک فناوری پردیس در حوزه ورود فرزندان بازنشستگان به اکوسیستم نوآوری با عنوان "طرح توانمندسازی شغلی صدف" به امضا رسید.
عادل دهدشتی، مدیرعامل این مرکز نوآوری در زمینه سالمندی در آیین انعقاد این تفاهم نامه همکاری مخاطبان "طرح توانمندسازی شغلی صدف" را با اولویت جذب فرزندان بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری دانست و افزود: با همراهی اداره کل امور اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور نیازسنجی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم عدد قابل توجهی از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد داریم که قابلیت های قابل توجهی دارند و مشارکت آنها در دوره های توانمندسازی شغلی می تواند آنها را به سفیران اکوسیستم نوآوری و استفاده از ارزش های نوآوری در سازمان های مختلف تبدیل کند.
وی با اشاره به تامین هزینه های اجرای "طرح توانمندسازی شغلی صدف" اظهار داشت: قسمتی از هزینه ها بر عهده معاونت علمی ریاست جمهوری است و بخش دیگر را صندوق بازنشستگی کشوری و این مرکز نوآوری پرداخت خواهند کرد و بخش کمی که حدود ۲۰ درصد است را شرکت کنندگان پرداخت خواهند کرد.
دهدشتی تصریح کرد: در این رویداد بجای استفاده از اساتید آکادمیک از مدیران میانی صندوق بازنشستگی کشوری که درگیر مهارت های ساختاری و میدانی هستند، استفاده خواهیم کرد و در این دوره برگزاری ۸۰ ساعت آموزش برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است که طی آن مهارت هایی همچون کارورزی در مرکز و معرفی به استارت آپ ها و تبدیل به تیم نوآوری اتفاق خواهد افتاد.
وی با تاکید بر این که رویکرد اصلی این طرح بازنشستگان است، اظهار داشت: اما در زمینه کارآفرینی پس از دوره بازنشستگی نیز درحال بررسی است.
مدیر عامل این مرکز نوآوری در زمینه سالمندی تصریح کرد: در "طرح توانمندسازی شغلی صدف" آموزش نرم، غربالگری برای شناسایی افراد مستعد و جذب حوزه های نوآوری مرکز نوآوری صبا بررسی شده است. تفاوت ما با دانشگاه ها و بنیاد ملی نخبگان این است که ما افراد را در صنعت اکوسیستم قرار خواهیم داد.1400/04/12
16:33:14
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ