دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم منصوب گردید

دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم منصوب گردید

پرسی بلاگ: طی حکمی از طرف رضا داوری اردکانی رییس فرهنگستان علوم، فتح الله مضطرزاده عضو پیوسته فرهنگستان علوم بعنوان دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم منصوب گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، طی حکمی از طرف رضا داوری اردکانی رییس فرهنگستان علوم، فتح الله مضطرزاده عضو پیوسته فرهنگستان علوم بعنوان «دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم» منصوب گردید.
شورای آینده نگری فرهنگستان بمنظور دستیابی به تفکری جامع و منسجم در حوزه آینده نگری کشور و پیشنهاد اولویت های علم و فناوری باتوجه به اسناد بالادستی شامل سند چشم انداز توسعه کشور، نقشه جامع علمی کشور و سیاست های کلی در بخش علم و فناوری، و ناظر به توسعه پایدار ایران تشکیل شده است.
در قسمتی از حکم مضطرزاده آمده است: با توجه به تجارب گرانقدر و کارهای باارزش جنابعالی در حوزه مطالعات آینده نگری و آینده پژوهی به خصوص تلاش هایی که در فرهنگستان علوم در این خصوص انجام داده اید، به سبب این ابلاغ بعنوان «دبیر شورای آینده نگری» فرهنگستان علوم منصوب می شوید. همین طور در ادامه ابراز امیدواری شده است که این شورا با مشورت و تعامل با گروه های علمی فرهنگستان و تشکیل جلسات منظم و تنظیم برنامه های کلان و دقیق و راهبردی متناسب با اهداف فرهنگستان، بیش از پیش موفق و مؤید باشد.
مضطرزاده استاد پیشکسوت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و از چهره های ماندگار کشور است. وی از ماه های ابتدایی شروع به کار فرهنگستان علوم تا حالا بعنوان عضو پیوسته در فرهنگستان اشتغال داشته و در طول این مدت علاوه بر ریاست شاخه شیمی و ریاست گروه علوم پایه فرهنگستان، چند دوره عضو شورای علمی و عضو شورای پژوهشی فرهنگستان هم بوده است. دکتر مضطرزاده سال ها ریاست کمیسیون مطالعات آینده نگری علم و فناوری فرهنگستان را به عهده داشته و جلسات گرامیداشت روز جهانی آینده با همت ایشان و همکارانشان در فرهنگستان برگزار شده است.
از جمله سوابق مدیریتی مضطرزاده می توان به ریاست دانشگاه گیلان، معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، معاونت دانشگاه تربیت مدرس، ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی، معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، ریاست کمیسیون صنعت شورای پژوهش های علمی کشور، معاونت وزیر و ریاست سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و ریاست گروه برنامه ریزی مهندسی پزشکی شورای عالی برنامه ریزی اشاره نمود.


منبع:

1400/03/31
10:09:32
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: آموزش , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ