در ضرورت شركت در انتخابات

مرحوم سیدهادی خسروشاهی و انتخابات

مرحوم سیدهادی خسروشاهی و انتخابات

مرحوم سیدهادی خسروشاهی رحمت الله مقابل با وجود انتقاداتی که به عملکرد دستگاه های نظارتی و اجرائی داشتند اما در همه انتخابات های جمهوری اسلامی شرکت کرده و رای دادند.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، سید محمود خسروشاهی فرزند مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی به مناسبت در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا و همین طور انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در یادداشت کوتاهی به دیدگاه این استاد شهیر حوزه علمیه قم در مورد شرکت در انتخابات پرداخته است. مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی، پنجشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۸ بر اثر بیماری کرونا از دنیا رفت. او از دوران جوانی در عموم جریان های فرهنگی و سیاسی ایران حضور داشت. ارتباط او با علمای برجسته و همین طور شخصیت های فرهنگی و سیاسی ایران و جهان اسلام موجب تولید مکتوبات عمده ای از جانب زنده یاد خسروشاهی (در سه عرصه تاریخ تحلیلی، تاریخ شفاهی و انتشار اسناد) شد. این مکتوبات شناخت مهمی را از آن شخصیت ها به نسل فعلی منتقل کرده و مورخان نیز توانستند با بهره بردن از آنها به جریان شناسی فرهنگ و سیاست در دوره های مختلف بپردازند. در ادامه با یادداشت سید محمود خسروشاهی همراه شوید:
«آیت الله سید هادی خسروشاهی رحمت الله مقابل با وجود انتقاداتی که به عملکرد دستگاه های نظارتی و اجرائی داشتند اما در همه انتخابات های جمهوری اسلامی شرکت کرده و رای دادند. ایشان حتی در روزهای آخر حیات خود و با وجود کسالت و نقد جدی به بعضی رفتارها اما در انتخابات مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ۱۳۹۸ انجام شد نیز شرکت کردند.
نگاه و موضع مرحوم والد درباره دسته بندی ها و فضای سیاسی کشور یک نگاه فراجناحی و دلسوزانه بود، ایشان در قسمتی از یادداشت کوتاه خود با عنوان (دعوای ما برای کیست) چنین نوشته اند:
آرزو کردم ای کاش روحیه عفو و چشم پوشی و برادری و همدلی از نو بر جامعه ما حکومت کند. و دعواها و هواهای نفسانی، تحت عناوین موهوم، «برای اسلام»، «برای خدا» و در راه «دفاع از ارزش ها» و برای «انقلاب» بر ما حاکم نشود
و با عنایت حق تعالی، از این دعواها و عناوین تفرقه انگیز: چپ و راست، اصولگرا و محافظه کار! اصلاح طلب و لیبرال! و امثال اینها، دست برداریم و به برادری و صدق، صفا و مهرورزی واقعی اوائل انقلاب برگردیم! …»

1400/03/27
17:13:06
5.0 / 5
1069
تگهای خبر: بیماری , تولید , شركت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ