در گفت وگو با پرسی بلاگ مطرح شد

سیر نزولی مراجعات كرونائی به بیمارستان ها

سیر نزولی مراجعات كرونائی به بیمارستان ها

رییس بیمارستان سینا تهران، ضمن تشریح وضعیت فعلی بیماری کرونا و مراجعات به بیمارستان ها، در عین حال تاخیر در تامین واکسن کرونا به ویژه برای دوز دوم تزریق را موقتی خواند و اظهار داشت: نمی توان 100 هزارتا 100 هزارتا واکسن از جاهای مختلف تهیه و تزریق کرد؛ باید بتوانیم واکسن ایرانی تولید نماییم تا خیالمان راحت باشد.


دکتر محمد طالب پور در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی کرونا، اظهار داشت: یک ماه پیش در بیمارستانمان ۲۲۰ تخت بیمارستان که حدود ۴۵ درصد تخت هایمان بود را به کرونا اختصاص داده بودیم، البته در اوج زمان پذیرش حدود ۱۸۵ بیمار بستری می کردیم. حالا عدد بستری ما حدود ۵۰ بیمار است. البته بیماران بد حال بستری در آی سی یو هم داریم که امکان زنده ماندنشان کم است ولی در کل سیر بیماری بهتر شده است. بیمارستان به سمت کارهای عادی خود متمایل شده است و تعداد عمل های ما خوب است و تعداد عمل ها با رعایت پروتکل ها به حالت عادی بازگشته است.
وی ادامه داد: امیدواریم به کمک واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی دیگر شاهد پیک پنجم کرونا نباشیم؛ مگر این که ورژن جدیدی از ویروس رخ نشان دهد، در غیر این صورت آینده روشنی را انتظار داریم. بروز پیک پنجم با همین ویروس فعلی بعید است؛ به ویژه آنکه با گسترش استفاده از واکسن ها و واکسیناسیون ۷۰ درصد افراد جامعه، خطر کرونا مشابه بیماری همچون آنفلوآنزا می شود و تحت کنترل می آید. البته واکسیناسیون هم ماندگار نیست و نیازمند دُز یادآور هستیم اما اساسا با واکسن شرایطمان بهتر می شود.
طالب پور افزود: ایراد بزرگ ویروس این است که خیلی شایع و فراوان است و بیم آن می رود که اگر جهش های جدیدی رخ دهد، کارایی واکسن را کاهش دهد؛ اما با ویروس فعلی پیک چهارم که می توانست خیلی خطرناک باشد را سرکوب کردیم؛ در صورتیکه اگر مثلا ویروس با جهش هندی رخ می داد به این راحتی نمی توانستیم آنرا مدیریت نماییم. با آنکه پیک چهارم گسترده تر از پیک سوم بود اما سرعت افول آن سریع تر بود.
وی درباره صحبت هایی پیرامون شیوع تک گیر موارد مبتلاشدن به جهش هندی و آفریقایی ویروس کرونا در تهران، اظهار نمود: شاید نخستین کیس ویروس انگلیسی در تهران در بیمارستان سینا بستری شد که سریعا تشخیص داده شد اما متاسفانه فوت کرد اما در مورد بستری بیماری با مبتلاشدن به ویروس هندی یا آفریقایی در بیمارستان سینا گزارشی نداشتیم.
رییس بیمارستان سینا درباره تاخیر در تزریق دُز دوم واکسن کرونا اشاره کرد: این مساله موقت خواهد بود و برطرف خواهد شد و اگر یک یا دو هفته تاخیر هم رخ دهد در اصول واکسیناسیون اتفاقی رخ نمی دهد ولی استراتژی واکسینه کردن مردم با دُزهای بالا برمبنای واکسن های ایرانی امکان پذیر است. ما نمی توانیم ۱۰۰ هزارتا ۱۰۰ هزارتا واکسن از جاهای مختلف تهیه و تزریق کنیم؛ باید بتوانیم واکسن ایرانی تولید نماییم تا خیالمان راحت باشد.
او در آخر با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری طی روزهای آتی، اظهار نمود: یکی از نگرانی های ما عدم رعایت پروتکل ها در جریان روند برگزاری انتخابات است و در همین زمینه نیز به ما سفارش شده است که برای پیک محدود احتمالی در حالت آماده باش قرار گیریم. در مجموع نمی توان انتخابات را برگزار نکرد؛ بلکه باید همه پروتکلهای بهداشتی رعایت شود و شرایطی ایجاد شود که بیشتر کارها در فضای باز صورت گیرد.1400/03/21
11:34:49
5.0 / 5
1142
تگهای خبر: بیمارستان , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرسی بلاگ