جلد دوم تفسیر معاصرانه قرآن كریم منتشر گردید

جلد دوم تفسیر معاصرانه قرآن كریم منتشر گردید

پرسی بلاگ: جلد دوم تفسیر معاصرانه قرآن کریم شامل تفسیر سوره های نساء، مائده و انعام توسط انتشارات سوفیا منتشر گردید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، جلد دوم تفسیر معاصرانه قرآن کریم شامل تفسیر سوره های نساء، مائده و انعام منتشر گردید.
ویراستاران این جلد از تفسیر جانر دگلی، ماریا دکاکه و جوزف لومبارد هستند. ترجمه و تحقیق اثر به عهده انشالله رحمتی و ویرایش آن به عهده مصطفی ملکیان است.
تفسیر معاصرانه قرآن کریم را تعدادی از محققان مسلمان غربی و متخصص در اسلام شناسی با نظارت سید حسین نصر به زبان انگلیسی تألیف کرده اند. جلد دوم تفسیر معاصرانه قرآن کریم با سرویراستاری سید حسین نصر با قیمت ۱۴۵ هزار تومان توسط انتشارات سوفیا انتشار یافته است.
در قسمتی از مقدمه مترجم فارسی این اثر آمده است:
تفسیر معاصرانه قرآن کریم، هر چند به زبانی معاصرانه و برمبنای عالی ترین سطح پژوهشی به رشته تحریر در آمده است، لیکن سیر آن برمبنای تحقیقات پژوهشگران و مستشرقان غربی یا روشنکفران مسلمان غربزده تعیین نشده است؛ چه ممکنست اینان قرآن کریم را چونان متنی دارای اهمیت دینی بررسی نمایند، ولی آنرا کلام راستین خداوند ندانند. این تفسیر برمبنای ایمان به معصومیت قرآن کریم، و با مراجعه روشمند به سنت اسلامی کلاسیک، و خصوصاً تفاسیر معتبر سنیان و شیعیان بر این متن مقدس تألیف شده است. هدف این است که خواننده را با شیوه های علمی مختلف فهم و تفسیر قرآن از جانب مسلمانان، به مدت چهارده قرن آشنا کند. در عین حال به خواننده کمک می نماید تا از آن سنت ریشه دار فهم و تفسیر قرآن برای پاسخگویی به پرسش های دینی و معنوی خویش یاری بگیرد (برگرفته از مقدمه سرویراستار).
نویسندگان در مقام تفسیر خیلی از آیات از پرسش های انسان امروز که تجربه زیستن در دنیای مدرن را دارد، غفلت نکرده اند. هم در پرتو خود قرآن کریم و هم در پرتو سنت عقلی و معنویت اسلامی که در دامان این متن بالیده است، پاسخ های خردپسندی برای آن پرسش ها به دست می دهند. برای مثال در مباحثی مانند تعدد ادیان، نسبت میان اسلام و دیگر ادیان ابراهیمی، وحدت مذاهب اسلامی، وجاهت اخلاقی شریعت اسلامی، این شیوه خرد پسندانه کاملا مشهود است. به لحاظ روش تحقیق، ارجاعات درون متنی، و بیان ارتباط میان آیات (تفسیر قرآن به قرآن) می توان این اثر را اثری کاملا کلاسیک دانست. این مجموعه در هشت جلد، بعلاوه جلد دیگری که به جستارهای «پیوست» اختصاص دارد، انتشار خواهد یافت.


منبع:

1400/03/18
22:52:48
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: ترجمه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ