رییس سازمان غذا و دارو مطرح كرد

علت عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات واكسن كرونا

علت عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات واكسن كرونا

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، کوشیدیم زمینه را برای واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی هموارتر نماییم و دراین زمینه همراهی مناسبی در صدور معرفی نامه به شرکتها داشته ایم.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز گفت: حدود ۳۸ معرفی نامه به شرکت های خصوصی برای واردات واکسن کرونا صادر شده و سفرای ایران در بعضی کشورها، تذکر دادند که صدور این تعداد معرفی نامه برای شرکت های خصوصی به سبب مراجعات مکرر این شرکت ها، قیمت واکسن کرونا در دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی اضافه کرد: تا امروز هیچ کدام از معرفی نامه ها و رایزنی های بخش خصوصی منجر به نتیجه و واردات واکسن نشده است اما با دستور وزیر بهداشت قرار شد سرعت و پیگیری های جدی تری شود تا اگر این معرفی نامه ها تا زمان مشخصی به نتیجه نرسد، لغو شود که در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اشاره کرد: شرکت های بزرگ واکسن سازی در دنیا حتی فایزر اعلام نموده اند که ما با دولت ها کار می نماییم و تا حالا به هیچ عنوان واکسن به بخش خصوصی ارائه و فروخته نشده است و این مساله برای سایر واکسن سازهای دنیا هم مطرح است که دلیل عمده عدم موفقیت بخش خصوصی ایران در واردات نیز همین بوده است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، شانه ساز اظهار داشت: امیدواریم که بخش خصوصی بتواند نسبت به واردات واکسن کرونا اقدام نماید اما با سیاستی که در دنیا وجود دارد، این کار راحت و آسانی نیست.
وی اظهار داشت: باوجود برخی وعده ها در خصوص واردات واکسن کرونا تا اوایل خردادماه به کشور اما تا الان هیچ محموله واکسنی از طرف بخش خصوصی وارد کشور نشده است و امروز هم درخواست معرفی نامه جدیدی مطرح شده بود که با دستور وزیر بهداشت، این کار انجام شد و امیدواریم که بتوانیم کمک کرده و بتوانند واکسن کرونا را به کشور وارد کنند.1400/03/10
17:27:33
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: شركت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ