در گفت وگو با پرسی بلاگ اعلام شد

لزوم الكترونیكی شدن اثرانگشت در انتخابات

لزوم الكترونیكی شدن اثرانگشت در انتخابات

به گزارش پرسی بلاگ معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت برخی الزامات در رعایت پروتکلهای ضد کرونا در انتخابات پیش رو را تشریح نمود.


مهندس فرهادی در گفت و گو با ایسنا، درباره روند نظارتی بر اجرای پروتکلهای بهداشتی در ایام منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، اشاره کرد: قرار شد تا جزییات پروتکلهای بهداشتی انتخابات ۱۴۰۰ تا دو روز آینده توسط وزارت بهداشت ابلاغ شود. مدتها پیش از ثبت نام کاندیدها ما با وزارت کشور برای نوشتن ضوابط تعامل داشتیم و کل بازرسان ما در ایام انتخابات بر محل های رای گیری نظارت خواهند داشت و کمیته های استانی و شهرستانی ستاد ملی مقابله با کرونا هماهنگی لازم را دارند و جانمایی ها بر این اساس صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: قرار ما این است که جانمایی صندوق ها مشترکا با نظر ما و وزارت کشور صورت گیرد. تاکید ما این است که صندوق های رای گیری در فضای باز قرار گیرد و در حوزه های انتخابی افراد بالای ۶۰ و ۶۵ سال و بیماران زمینه ای به کارگیری نشوند.
فرهادی اضافه کرد: همین طور تا جایی که ممکنست باید اقداماتی که مربوط به تماس است مانند اثرانگشت برای تشخیص هویت به شکل الکترونیک درآید. چون پیش بینی می شود ساعات زیادی صندوق ها و حوزه ها درگیر رای گیری باشند مورد بعدی که توسط همکاران من نظارت می شود، آب و غذای کارکنان است.
فرهادی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک هنگام حضور در محل رای گیری اظهار نمود: در مورد این که آیا در محل رای گیری به افرادی که بدون ماسک مراجعه نموده اند ماسک ارائه می شود یا خیر، متولی مربوطه یعنی وزارت کشور باید نظر دهد ما در مورد انتخابات میان دوره ای مجلس پیشنهاد این کار را دادیم و برای این انتخابات هم پیگیر موضوع هستیم. در عین حال از کسانی که می خواهند رای دهند می خواهیم که همراه با خود نبرند( کودکان و خردسالان) و لوازم تحریر شخصی برای رای دادن با خود بیاورند.
وی در ادامه، اظهار داشت: با تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا ایجاد کارناوال انتخاباتی و تجمعات متراکم در فضای سرپوشیده ممنوع می باشد. سخنرانی کاندیداها در فضای باز با رعایت پروتکل ها و فاصله فیزیکی مانعی ندارد. البته از کاندیداها می خواهیم تبلیغات خودرا به سمت فضای مجازی و صدا و سیما ببرند تا سلامت تامین گردد و از شیوع بیماری کرونا به ویژه با سوش های جدید جهش یافته جلوگیری شود.
فرهادی درپاسخ به سوالی درباره علت عدم رعایت درست پروتکلهای بهداشتی در ایام ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری به ویژه درمیان عکاسان و خبرنگاران، اشاره کرد: وزارت کشور و دوستان ستاد انتخابات تمهیدات مناسب را اندیشیده بودند، متاسفانه در بخشی کاندیدها و در بخشی رسانه ها پروتکل ها را رعایت نکردند و این در حالی بود که تمهیدات مناسب اندیشیده شده بود ولی شاهد تجمع و ازدحام بودیم. مردم باید از تجمعات در روز انتخابات اجتناب کنند، تردد زیاد، تجمع بالا و حضور در محل فاقد تهویه مناسب در انتشار بیماری نقش خواهد داشت.
وی درباره عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف کاندیدهای ریاست جمهوری، اضافه کرد: هنوز مصوبه را به شکل کامل ندیدم اما درمورد انتخابات میان دوره ای مجلس عدم رعایت پروتکل ها در حکم تخلفات انتخاباتی محسوب می شد و مسئول وزارت کشور بود.1400/03/03
10:23:45
5.0 / 5
1222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ