پیاده سازی اتاق عمل و ICU كاملا ایرانی در نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشكی

پیاده سازی اتاق عمل و ICU كاملا ایرانی در نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشكی

به گزارش پرسی بلاگ مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به راه اندازی فاز اول نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی در محل این پارک، اظهار داشت: در فاز اول این نمایشگاه 4 بخش آن راه اندازی شده و آماده پذیرایی از هیات های ایرانی و خارجی است.


امین رضا خالقیان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی در پارک فناوری پردیس اظهار نمود: یک سال و نیم قبل توافقی با اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای یکسری از برنامه های مشترک داشتیم.
وی یکی از موارد این توافق را برگزاری نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی در پارک فناوری پردیس دانست و افزود: هدف از راه اندازی این نمایشگاه این است که مخاطبان عام و هیات‎ های داخلی و خارجی بتوانند از توانمندی های ایران دراین زمینه آشنا گردند.
خالقیان اضافه کرد: بعد از امضای این توافق نامه، اداره کل تجهیزات پزشکی و اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی بعنوان عامل اجرای این توافق عرضه شدند و پارک فناوری پردیس نیز فضایی در حدود ۲۵۰ متری را برای این نمایشگاه اختصاص داد.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس، با اعلان اینکه این نمایشگاه برای بازدید عمومی آماده شده است، تصریح کرد: این نمایشگاه هم اکنون دارای ۴ بخش اصلی است که "اتاق عمل" و "اتاق ICU" با تجهیزات ساخت ایران همچون بخش های این نمایشگاه بشمار می رود.
وی "تجهیزات تصویربرداری" مانند دستگاه های ماموگرافی و "شتابدهنده" را از دیگر بخش های این نمایشگاه دانست که دستاوردهای فناورانه ایرانی در آن عرضه شده است و اشاره کرد: بخش دیگر این نمایشگاه به عرضه "محصولات مصرفی در حوزه تجهیزات پزشکی اختصاص داده شده است.
بگفته وی بازدید از این نمایشگاه را از ساعت ۸ بامداد تا ۱۶ دانست و اظهار نمود: در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگران در حوزه های تجهیزات الکترونیکی پزشکی، مصرفی و تجهیزات خاص اتاق عمل عرضه شده است.
خالقیان با تاکید بر این که هم اکنون فاز اول این نمایشگاه افتتاح شده است، اشاره کرد: برنامه ریزی های پارک فناوری پردیس بر توسعه این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۲ تا ۳ برابر فضای فعلی است تا تعداد دستگاه های تجهیزات پزشکی حجیم که در کشور تولید شده است، به آن اضافه شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی پارک فناوری پردیس برای تجاری سازی دستاوردهای این نمایشگاه، توضیح داد: اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدا در صدد برگزاری چنین نمایشگاهی با رویکرد معرفی و تجاری سازی محصولات فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی ایرانی بوده است، بدین جهت این اداره کل وظیفه عاملیت این نمایشگاه را به اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی واگذار کرده است.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی برنامه کاملی برای دعوت از هیات های خارجی و داخلی دارد، اظهار داشت: در کنار این اقدامات، مقرر است این اتحادیه از ظرفیت‎ های پارک برای انجام مذاکرات B۲B و تجاری سازی محصولات بهره برداری کند.
خالقیان با اعلان اینکه این نمایشگاه دائمی در محل پارک فناوری پردیس به راه افتاده است، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۴۵ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت شامل تجهیزات پزشکی و دارویی در پارک فناوری پردیس مستقر هستند و بیش از نیمی از این تعداد در حوزه تجهیزات پزشکی فعال می باشند.
منبع:

1400/03/01
10:15:01
5.0 / 5
1100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ