امیدواریم با واكسیناسیون مدارس در مهر ماه باز شوند

امیدواریم با واكسیناسیون مدارس در مهر ماه باز شوند

به گزارش پرسی بلاگ وزیر آموزش و پرورش پشتیبانی از دانش آموزان و توجه به آینده آنان را از علل حضوری برگزار کردن امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم دانست و اظهار داشت: از آن جا که هیچ روش معتبری برای برگزاری آزمون های غیرحضوری نداریم و امتحانات دو پایه مذکور تاثیر مستقیمی بر انتخاب رشته تحصیلی و آینده دانش آموزان دارد، نیازمند شاخصی معتبر و عادلانه در این حوزه بودیم تا حقی از دانش آموزی ضایع نشود، بنابراین این مورد بدون برگزاری آزمون حضوری محقق نمی شد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه کنگره شهدای معلم و دانش آموز منطقه ۱۶ تهران، با آرزوی موفقیت برای دانش آموزان در امتحانات آخر سال، اظهار نمود: سال تحصیلی سختی را گذراندیم، اساسا هیچ چیز جایگزین کلاس های حضوری و ارتباط چهره به چهره معلمان با دانش آموزان نمی گردد، بنابراین امیدواریم با واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان، مدارس در سال تحصیلی آینده بازگشایی شود.
وزیر آموزش و پرورش پشتیبانی از دانش آموزان و توجه به آینده آنان را از علل حضوری برگزار کردن امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم دانست و اضافه کرد: از آن جا که هیچ روش معتبری برای برگزاری آزمون های غیرحضوری نداریم و امتحانات دو پایه مذکور تاثیر مستقیمی بر انتخاب رشته تحصیلی و آینده دانش آموزان دارد، نیازمند شاخصی معتبر و عادلانه در این حوزه بودیم تا حقی از دانش آموزی ضایع نشود، بنابراین این مورد بدون برگزاری آزمون حضوری محقق نمی شد.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: در بحث رعایت مسائل بهداشتی، کاملاً تابع دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم و ستاد ملی مبارزه با کرونا هم برای برگزاری امتحانات حضوری به ما مجوز داده است. در پایه دوازدهم به واسطه این که، آخر یک دوره تحصیلی دوازده ساله است و برای اطمینان از تحقق اهداف دوره های تحصیلی، اعتبار مدرک تحصیلی و تأثیری که نمره نهایی دانش آموز در پذیرش در دانشگاه ها دارد، ما نیازمند برگزاری آزمون های معتبر هستیم.
وی از تلاش آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده، اطلاع داد و اظهار داشت: اگر در ابتدای شیوع ویرورس کرونا، همگان بر تعطیل شدن مدارس تاکید داشتند اما امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که به هر روش ممکنی باید مدارس بازگشایی شوند، چونکه مدرسه و معلم جایگزین ندارند و هیچ راه و روشی نمی تواند جایگزین نقش معلمان شود. امیدواریم با واکسیناسیون معلمان بتوانیم مدارس را در سال تحصیلی آینده باز گشایی نماییم.
وزیر آموزش و پرورش در مورد اوقات فراغت دانش آموزان، تصریح کرد: برای اوقات فراغت دانش آموزان پس از آخر امتحانات خردادماه، برنامه هایی عرضه خواهد شد، این برنامه ها با شعار «هر دانش آموز یک مهارت» از راه فضای مجازی و شبکه شاد، و با هدف «توسعه زمینه های مهارت آموزی» صورت خواهد گرفت.
وی افزود: پارسال بیشتر از ۲۰ هزار پایگاه اوقات فراغت را فعال کردیم که بیشتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز در آن پایگاه ها، شرکت کردند و سال جاری هم تلاش می نماییم این آمار را افزایش دهیم.
عضو کابینه تدبیر و امید، در مورد کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: همانند سالهای قبل با پیشبینی آمار دانش آموزان، آمار معلمان مورد نیاز را استخراج کرده ایم، و با استفاده از سرباز معلمان، حق التدریس شاغل، بخشی از معلمان باز نشسته و... نیروی مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد.
وی در مورد «مدرسه تلویزیونی ایران» اظهار داشت: مدرسه تلویزیونی ایران، یک ابتکار بسیار راهگشا بود و در شرایط دشواری به کمک آموزش و پرورش آمد و با پوشش گسترده ۹۷ درصدی امکان آموزش دانش آموزان محروم از آموزش های شبکه شاد و فاقد ابزارهای هوشمند را فراهم نمود. البته کسانی که پوشش آموزش های مجازی را داشتند می توانستند از آموزش های مدرسه تلویزیونی بهره مند شوند، ازاین رو مدرسه تلویزیونی ایرانی گام خوبی برای استمرار آموزش ها در دوره کرونا بود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی در مورد «کنگره معلمان و دانش آموزان شهید منطقه ۱۶ تهران»، اظهار نمود: برگزاری چنین برنامه هایی، ابتکار بسیار جالبی است، این منطقه شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده و این نشان از نقش آفرینی این منطقه در دوران دفاع مقدس دارد.
وی با تاکید بر گرامیداشت یاد شهدا، خاطرنشان کرد: ما نیازمند شهدا هستیم، فرهنگ شهدا به ما کمک می نماید تا زندگی بهتری داشته باشیم و آینده بهتری را رقم بزنیم. نسل امروز، نیازمند معرفی آرمان های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و این قبیل برنامه ها برای تقویت فرهنگ شهادت است.
منبع:

1400/02/29
19:49:04
5.0 / 5
1218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ