لزوم همكاری ۳ قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی

لزوم همكاری ۳ قوه برای توقف پروژه های فاقد مجوز زیست محیطی

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر نقش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیشگیری از اجرای پروژه ها بدون مجوز محیط زیست اظهار داشت: اگر سه قوه کمک نکنند، رئیس این سازمان به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا مسعود تجریشی در نشست اول آلودگی زمین و توسعه پایدار ایران که در فضای مجازی برگزار شد، با تاکید بر لزوم برخورداری از دیپلماسی بین المللی فعال در حوزه گرد و غبار اظهارکرد: سه و نیم سال پیش که من در این سمت مشغول به کار شدم، ۱۴۰ پروژه بزرگ فاقد مجوز محیط زیستی اجرا شده و تعدادی به بهره برداری رسیده و دست سازمان در توقف پروژه ها بسیار بسته بود.

وی همین طور با اشاره به اینکه در چهار دهه گذشته ضعف مدیریت بوده است و الان که نتایج را دیدیم نباید از آن دفاع نماییم، در مورد سخن رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اینکه کارشناس آب نداریم، به فقر نیروی انسانی متخصص اصرار کرد و اظهار داشت: در کل سازمان حفاظت محیط زیست متخصص یک جانور خاص داریم اما تا سال ۱۳۹۶ که برای جذب چهار کارشناس فراخوان دادیم، کارشناس متخصص آب نداشتیم. بعد از فراخوان نیز دو نفر جذب شدند که یک نفر انصراف داد و یک کارشناس متخصص آب هست.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: تا سال ۱۳۹۷ که بوسیله فراخوان چهار نیروی خوب متخصص انرژی، سوخت، موتور و آلودگی هوا جذب کردیم چونکه کارشناس متخصص این حوزه را نداشتیم.

تجریشی با اعلان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست بواسطه پشتوانه تاریخی در حوزه محیط زیست انسانی بسیار فقیر است و آرام آرام در حال تکمیل نیرو هستیم، تصریح کرد: همین طور باید آرام آرام به سمت شفافیت و اطلاع رسانی برویم. مقاومت زیاد است اما به دنبال اطلاع رسانی بودیم و هستیم.

وی همین طور بر لزوم تقویت پایش و سیاست گذاری تاکید نمود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از طرف دیگر اشاره کرد: یکی از اشکالات جدی موجود فعال نبودن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست است. بخش خصوصی را فراموش کردیم.
1400/02/04
11:37:10
5.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ