مركز كنترل و پیشگیری از امراض آمریكا منتشر كرد

دستورالعمل جدید درباره ضدعفونی كردن سطوح در دوران همه گیری

دستورالعمل جدید درباره ضدعفونی كردن سطوح در دوران همه گیری

به گزارش پرسی بلاگ مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا اعلام نمود: در بیشتر محیط ها و شرایطی که احتمال آلوده شدن به کروناویروس وجود ندارد، تمیز کردن سطوح تنها با آب و صابون کافیست.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا ضمن اشاره به دستورالعمل پاکسازی و ضد عفونی کردن هر روزه وسایل و سطوح در مطلبی تازه منتشر کرد: در بیشتر محیط ها و شرایطی که قرار گرفتن در معرض کروناویروس قطعی نیست، تمیز کردن با آب و صابون به جای استفاده از اسپری های ضد عفونی کننده کافیست.
بنابر اعلام این مرکز، تمیز کردن معمول که حداقل یک مرتبه در روز با صابون یا مواد شوینده انجام می شود، می تواند به صورت قابل توجهی میزان ویروس را در سطوح کم کند.
همینطور ضد عفونی کردن فقط در مدارس و منازلی که مورد مشکوک یا تایید شده مبتلا شدن به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته وجود داشته است، سفارش می شود.
این دستورالعمل مکمل سفارش های اخیر کارشناسان بهداشت و متخصصان پزشکی است که سفارش کرده اند احتمال انتقال یا آلوده شدن با ویروس تنفسی از راه سطوح در مقایسه با تماس مستقیم با فرد آلوده و ترشحات تنفسی یا انتقال از راه هوا پایین است.
متخصصان به دنبال یافته های جدید تاکید دارند که بیشترین راه انتقال کروناویروس، انتقال تنفسی است و مهم ترین راه های مهار آن استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است.
به گزارش شبکه خبری ای بی سی نیوز، به قول کارشناسان استفاده صحیح از ماسک، شستشوی دستها و رعایت دستورالعمل های متخصصان بهداشت می تواند به کاهش خطر انتقال از سطح کمک نماید. عامل اصلی که افراد را به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می کند تماس فردی و نزدیک با فرد مبتلاست.
پیش از این هم کارشناسان این مرکز تایید کرده بودند که انتقال بیماری کووید-۱۹ از راه سطوح بسیار کمتر از میزانی است که اوایل آغاز همه گیری تصور می شد.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مدیکال اکونومیک، بنابر اعلام این مرکز، خطر انتقال بیماری از راه سطوح در مقایسه با تماس مستقیم، ترشح فرد آلوده یا انتقال هوازی خیلی کم است. بررسی ها نشان داده است که خطر انتقال بیماری از راه سطوح آلوده کمتر از یک در ۱۰ هزار است.
منبع:

1400/01/29
21:59:58
5.0 / 5
959
تگهای خبر: بیماری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ