توسط انتشارات راه یار انجام شد؛

چاپ دو كتاب درباره مبارزه جهادگران با كرونا

چاپ دو كتاب درباره مبارزه جهادگران با كرونا

دو کتاب هفت خان شستن و نذر نفس درباره فعالیت جهادگران در مبارزه با کرونا، توسط انتشارات راه یار منتشر و روانه بازار نشر شدند.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از روابط عمومی انتشارات راه یار، دو کتاب «هفت خان شستن» شامل خاطرات طلاب جهادی فعال در تغسیل و تدفین اموات کرونایی و «نذر نفس»؛ خاطرات گروه های جهادی شیراز در مبارزه با کرونا، اخیرا توسط انتشارات راه یار منتشر و روانه بازار نشر شده اند.
«هفت خان شستن»، سومین جلد از مجموعه عناوین انتشارات راه یار در رده «مدافعان سلامت» است که محمدحسین عظیمی و زهراسادات هاشمی، تحقیق و محمدجواد رحیمی هم تدوین آنرا برعهده داشته اند.
در بخشی از مقدمه کتاب «هفت خان شستن» آمده است:
... از بس توی گوشمان خوانده بودند که عصبی و عقب مانده هستیم، داشت باورمان می شد؛ اما به وقت کرونا، نه به فروشگاهی حمله کردیم، نه حرمت کسی را شکستیم و نه به داروها و وسایل بهداشتی بقیه کشورها چشم طمع دوختیم. به جای همه اینها رفتیم پای کار. یکی برای تولید ماسک داوطلب شد، یکی برای ضدعفونی معابر. پرستارها هم رفتند توی دهان شیرتا مردمشان را نجات دهند. حتی برای حفظ حرمت اموات کرونایی، عده ای داوطلب شدند، پیه همه چیز را به تنشان مالیدند و رفتند توی غسالخانه. انگار حال وهوای دهه شصت را از پستوی تاریخ درآورده بودند تا یک مرتبه دیگر تکرار شود.
اگر خبراین فداکاری ها کنار تخت بیمارستان ها، کنج کارگاه های تولید ماسک، کف خیابان ها یا روی سنگ غسالخانه ها جا می ماند و فراموش می شد، برخی رسانه ها بدون هیچ دست اندازی ذهن مخاطب هایشان را عاریه می گرفتند و همه چیز را تحریف می کردند. در این بمباران خبری و تحریف وقت و بی وقت حقایق، ثبت و نشر خاطرات نیروهای جهادی می توانست مثل شلیک منور، راه و بیراه را از هم جدا کند. این شد که به سراغ تیم غسالخانه شیراز رفتیم و پای صحبت های آنها نشستیم تا خاطراتشان را در چارچوب کتابِ پیشِ رو منتشر نماییم...
این کتاب با ۲۰۰صفحه، شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۵هزار تومان انتشار یافته است.
کتاب «نذر نفس» هم چهارمین جلد از مجموعه عناوین انتشارات راه یار در رده «مدافعان سلامت» است که تحقیق آن برعهده محمدحسین عظیمی، زهراسادات هاشمی، سیدمحمدهاشمی و تدوین آن هم توسط اسما میرشکاری فرد بوده است.
در مقدمه این کتاب آمده است:
«کرونا به شیراز رسیده بود و مثل حرم امام رضا(ع) خبری از تحویل سال نو در حرم برادرش شاه چراغ هم نبود... ویروس، غنی و فقیر نمی شناخت و مثل زمان جنگ هم نبود که عده ای فِلِنگ را ببندند و به کشورهای دیگر پناه ببرند...
پشت این همه دلهره، در شیراز مثل بقیه‌ی شهرهای ایران چراغ گروه های جهادی روشن شد. مسجد هر محل پایگاهی شد برای به میدان آمدن و مقابله با این ویروس حریص! درست زمانی که کشورهای دیگر در حال غارت ماسک و تجهیزات ضدکرونایی از یکدیگر بودند، با سخنان رهبر انقلاب در خصوص گسترش فعالیتهای جهادی، مردم چنان قوت گرفتند که چه عَلم داران زمان جنگ و چه نسل جدید آفتاب ومهتاب ندیده، هر مکانی را تبدیل به کارگاه دوخت ماسک کردند و خیلی زود احتیاج به ماسک در شیراز و حتی در کل کشور تأمین شد.
در شیراز طرح صاحب خانه خوب راه افتاد و برخلاف کشورهای اروپایی و آمریکایی، مردم به جای اینکه نان و آب از دست یکدیگر بکشند، بسته های غذایی و بهداشتی تهیه کردند و بیشتر از پیش به یاری همدیگر شتافتند؛ حتی پزشکان و پرستاران جهادی برای رسیدگی به سالمندان به خانه هایشان رفتند. این کتاب گوشه‌ی کوچکی از فعالیتهای مؤثر و بموقع فعالان عرصه‌ی کرونا در شیراز را در پنج فصل بیان می کند.»
بخشی از مطالب این کتاب درباره تقدیر رهبر انقلاب از مبارزه جهادگران شیرازی با کرونا، بدین سان است:
«توی ذهنمان، راضی کردن صاحب خانه ها کار آسانی نبود؛ اما به قدری صاحب خانه ها روی خوش نشان دادند که باور نمی کردیم. خیلی زود، فعالیتمان گسترده شد؛ از مشهد و اصفهان و تهران هم تماس می گرفتند... کار را ادامه دادیم تا رسیدیم به شب نیمه شعبان. آن شب، احیاء خانگی داشتیم، صبحش خوابم برد. نزدیک ظهر از خواب پریدم. تا گوشیم را روشن کردم، سیل پیام ها به سمتم سرازیر شد. حاج آقا تبریک، حاج آقا خداقوت. با خودم گفتم صد رحمت به اصحاب کهف!
همین جور، هاج وواج پیام ها را دنبال کردم تا به یکی از پیام ها رسیدم که نوشته بود: «حاجی، تبریک می گم. حضرت آقا در سخنرانی امروزشون اسم شیراز رو آوردن و از کار شما تقدیر کردن.» پیام ها را جدی نگرفتم. گفتم این روزِ عیدی، بچه ها شیطنتشان گل کرده. باور هم نکردم تا وقتی که صحبت های آقا را با گوش خودم شنیدم. وقت نماز ظهر بود. سجده‌ی شکر رفتم و اشک شوق ریختم.»
این کتاب هم با ۲۰۰ صفحه، شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/01/17
16:35:23
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ