از امروز به مدت یك هفته پخش می شود؛

نمایش زندگی نامه بانوان فرهیخته در مستند حكایت دل

نمایش زندگی نامه بانوان فرهیخته در مستند حكایت دل

به گزارش پرسی بلاگ مستند حکایت دل محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما، در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۴ فروردین ماه هشت فیلم مستند از بانوان فرهیخته کشورمان نمایش می دهد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، توجه به جایگاه استادان و چهره های شاخص فرهنگی معاصر کشور و کوشش برای الگوسازی از رویه زندگانی علمی و حرفه ای ایشان یکی از اهداف مستندهای «حکایت دل» است۰
از دیگر اهداف این مجموعه مستند، معرفی استادان و چهره های ماندگار به نسل جوان است. به تماشا نشستن و شنیدن خاطرات و آثار ماندگار آنها رویکرد و هدف اصلی مدیران شبکه چهار و دست اندرکاران تولید مجموعه «حکایت دل» است و چه بسیارند زنان و مردان بزرگی که علیرغم سهم والای ایشان در اعتلای فرهنگ و هنر کشور به قدر لازم به جامعه و نسل جوان معرفی نشده اند.
مجموعه مستند «حکایت دل» تابحال موفق شده است زندگی دهها نفر از این بزرگان را به تصویر درآورد. در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۴ فروردین ماه هشت فیلم مستند از چهره هایی چون پری صابری نویسنده، مترجم، کارگردان و بازیگر تئاتر و سینما، ژاله آموزگار متخصص زبان های باستانی و نویسنده و چهره ماندگار، منصوره اتحادیه مورخ و نویسنده، روح انگیز کراچی شاعر و پژوهشگر تاریخ ادبیات وشعر زنان پارسی، شهین اعوانی فیلسوف و نویسنده و پژوهشگر فلسفه اخلاق، زهره زرشناس زبان شناس و زبان های باستانی وسُغدی، توران زندیه هنرمند نقاش و از پیشگامان آموزش هنر به کودکان و بلقیس سلیمانی نویسنده رمان و داستان نویس شهیر به نمایش در می آید.
مجموعه مستندهای «حکایت دل» به همت گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما ازشنبه ۱۴ فروردین تا ۲۴ فروردین ماه، ساعت ۱۷ از شبکه چهار پخش می شود.
تهیه کننده مجموعه مستند حکایت دل علیرضا حسینی و کارگردان آن بیژن شکرریز است. پژوهش و طراحی سوالات مجموعه را محبوبه کلانتری به عهده دارد.

1400/01/14
13:32:03
5.0 / 5
1073
تگهای خبر: آثار , آموزش , تولید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ