سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

احتمال نارنجی شدن تهران

احتمال نارنجی شدن تهران

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلان اینکه میزان بستری ها در شهرستان های فیروزکوه، دماوند و پیشوا بالا رفته است، اظهار نمود: با افزایش بستری ها در تهران و روند صعودی آن مواجه ایم و احتمال نارنجی شدن تهران وجود دارد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی امروز با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در نوروز، با تاکید بر اینکه سفر رفتن و دورهمی ها باتوجه به چرخش ویروس جهش یافته که می تواند در کشور غالب شود، خطرناک می باشد، اظهار نمود: قبل از شروع سال جدید از مردم خواهش کردیم تا علاوه بر رعایت پروتکل ها برای رفتن به سفر برنامه ریزی نکنند چونکه رفتن به سفر و دورهمی ها از فاکتورهای مهم شیوع بیماری است. از عزیزانی که سفر نرفته اند صمیمانه سپاسگزارم، کسانی که سفر رفته اند هرچه سریع تر سفر را کوتاه کنند و با رعایت پروتکل ها از سفر بازگردند.
وی افزود: درسال گذشته بااینکه هم وطنان زیادی را از دست دادیم و تعداد زیادی شهید مدافع سلامت به کشور تقدیم شد اما با همکاری و کمک های مومنانه و دعا و رعایت پرتکل ها از طرف مردم توانستیم کارنامه قابل قبولی در سطح دنیا داشته باشیم. امیدوارم در سال جدید با رعایت پروتکل ها از طرف هم وطنان شاید این ماه های آخر کرونا را با تلفات کمتری پشت سر بگذاریم.
رئیسی اعلام نمود: تا اختتام امسال واکسیناسیون کامل مردم را انجام خواهیم داد اما در صورت عدم رعایت پروتکل ها تا آن موقع این سیر به خوبی پیش نمی رود و عزیزان زیاد را از دست خواهیم داد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه به بیان آخرین وضعیت کرونا در کشور پرداخت و اظهار داشت: روند بستری در آذربایجان غربی و ارومیه صعودی است و امکان قرمز شدن آن وجود دارد. در بوشهر، دیلم، کنگان و گناوه وضعیت به سمت نارنجی شدن است و اگر پروتکل ها رعایت نشود امکان قرمز شدن آنها وجود دارد. همین طور شرایط در ایذه و بهبهان به شدت صعودی است و در سقز و بانه و بیجار و کردستان نیز باتوجه به شراط صعودی امکان تغییر رنگ وجود دارد.
رئیسی افزود: در شهرستان های خوانسار و گلپایگان و کاشان استان اصفهان روند بیماری صعودی است و امکان قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد.
به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، روند شهرستان های آبدانان، ایوان، کردان و دهلران در استان ایلام صعودی و امکان قرمز شدن دهلران و نارنجی شدن باقی این شهرستان ها وجود دارد.
رئیسی با اعلان اینکه شهرستان های یاد شده مهم ترین شهرها از نظر سرعت و شیوع بیماری هستند، اظهار داشت: تجربه یک ساله به ما نشان داده است که این سفرها می تواند عامل افزایش بیماری باشد. شاید دورهمی ها و عید دیدنی ها فقط خطرناک نباشند اما این دورهمی ها در مکان بسته بدون تهویه منجر به گسترش بیماری می شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به افرادی که مجبور به سفر رفتن شدند سفارش کرد: در مکانی حاضر شوید که تهویه کافی داشته باشد، در فضای باز باشید و از ماسک استفاده و مدت زمان دیدارها را کوتاه کنید. از دیدار مستقیم با سالمندان و افراد دارای نقص ایمنی حتما پرهیز کنید.
وی همین طور این را هم اظهار داشت که بااینکه نمی توان میزان خطر مبتلاشدن به بیماری را به صفر رساند اما با یک سری رعایت ها می توان میزان خطر را کاهش داد.
رئیسی افزود: افرادی که به شهرهای نارنجی یا قرمز سفر کرده اند به سرعت مناطق را با رعایت پروتکل ها ترک کنند و افرادی که قصد سفر دارند سفر نکنند. ما از شروع پاندمی کووید ۱۹ مرتبا سفارش کردیم مردم از رفتن به سفر پرهیز کنند چونکه تردد و تجممع زیاد و تهویه نامناسب سه عامل شیوع بیماری هستند.
1400/01/03
13:15:14
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ