دبیر ستاد انتخابات كشور:

ثبت نام 15049 نفر تا ساعت 18 امروز حتمی شد

ثبت نام 15049 نفر تا ساعت 18 امروز حتمی شد

به گزارش پرسی بلاگ موسوی اظهار داشت: تا ساعت 18 امروز یکشنبه بیست و چهارم اسفند ماه، ثبت نام 15049 نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، گزارش تجمیعی ثبت نام انتخابات شوراها از شروع ثبت نام تا ساعت ۱۸ امروز را اعلام نمود.
موسوی اظهار داشت: تا ساعت ۱۸ امروز یکشنبه بیست و چهارم اسفند ماه، ثبت نام ۱۵۰۴۹ نفر برای انتخابات شوراهای شهر، نهایی شد.
دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان این خبر اضافه کرد: ۳۰ درصد افرادی که تا ساعت ۱۸ پنجمین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه ( ۱۵ درصد) و کامپیوتر شخصی ( ۱۵ درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: ۱۹ درصد داوطلبان تا اختتام روز پنجم ثبت نام انتخابات شوراها، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام کردند.
موسوی ۵۱ درصد ثبت نام ها تا اختتام روز پنجم مهلت قانونی ثبت نام را متعلق به افرادی برشمرد که به فرمانداری ها مراجعه کردند.
دبیر ستاد انتخابات کشور اشاره کرد: ۹۰ درصد ثبت نام کنندگان تا اختتام روز پنجم ثبت نام مرد و ۱۰ درصد زن هستند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباب تحصیلات ثبت نام شدگان تا اختتام روز پنجم ثبت نام شوراهای شهر اظهار داشت: از این مقدار تحصیلات ۲.۶ درصد داوطلبان، دیپلم، ۷ درصد کاردانی و ۵۶.۱ درصد کارشناسی، ۲۹.۷ درصد کارشناسی ارشد و ۲.۸ درصد دکتری و ۱.۸ درصد، دارای تحصیلات حوزوی هستند.
موسوی درباب سن داوطلبان تا اختتام روز پنجم ثبت نام شوراهای شهر اظهار داشت: از این مقدار ۸.۶ درصد را افراد زیر سی سال، ۴۱.۷ درصد را افراد بین ۳۱ تا ۴۰ سال، ۳۱ درصد را افراد بین ۴۱ تا ۵۰ سال، ۱۵ درصد را افراد بین ۵۱ تا ۶۰ سال، ۳.۴ درصد را افراد بین ۶۱ تا ۷۰ سال و ۰.۳ درصد ( ۳ دهم درصد) را افراد بالای ۷۰ سال تشکیل می دهد.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور، اضافه کرد: ۱۵ درصد از ثبت نام شدگان تا اختتام روز پنجم ثبت نام، سابقه عضویت در شورا دارند و ۱۲ درصد از ثبت نام شدگان تا اختتام روز پنجم ثبت نام، از سوابق ایثارگری برخوردار می باشند.
دبیر ستاد انتخابات کشور، امکان ثبت نام در تمام ساعات شبانه روز را از مزایای ثبت نام الکترونیک برشمرد و با یادآوری شیوع ویروس کرونا و اهمیت و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، از همه افرادی که تمایل دارند در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کنند، دعوت کرد با بهره گیری از موبایل های هوشمند و یا کامپیوتر شخصی و با سهولت کامل و بدون هرگونه هزینه، ثبت نام کنند.
موسوی در آخر با اشاره به اینکه، فقط ۲ روز تا اختتام مهلت ثبت نام باقی مانده است، از همه افرادی که تمایل به ثبت نام در انتخابات شوراها دارند خواست، در ساعات پیش رو با بهره گیری از موبایل یا کامیپوتر شخصی خود به پرتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir مراجعه و به سهولت ثبت نام کنند و از موکول کردن ثبت نام به روز آخر اجتناب کنند.
منبع:

1399/12/25
01:51:28
0.0 / 5
1030
تگهای خبر: اجتماعی , اطلاع رسانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ