سخنگوی وزارت بهداشت هشدار داد

روند كاهشی رعایت پروتكل های بهداشتی

روند كاهشی رعایت پروتكل های بهداشتی

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به روند کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اخطار داد که مطمئنا در صورت تداوم روند کاهش عمل به پروتکل های بهداشتی، کشور باردیگر با خیز سهمگین و شدید بیماری مواجه می شود.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: نمودار موارد بستری روزانه در بعضی استان های کشور، همچنان دارای روند صعودی است و متاسفانه در هفته گذشته، شاهد افزایش نسبی در میانگین بروز موارد مثبت بستری و افزایش در میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری نسبت به هفته ماقبل هستیم.

وی اضافه کرد: ۱۱ شهرستان کشور همگی از استان خوزستان، همچنان در وضعیت قرمز بیماری قرار دارند. ۳۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت آبی بیماری هستند.

لاری افزود: در هفته گذشته بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران و سمنان و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران، گلستان و سمنان گزارش شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه به دنبال عادی انگاری شرایط بیماری در کشور، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی طی روزهای اخیر با کاهش مواجه بوده است و استان های کردستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، گلستان، خوزستان و ایلام دارای کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور بوده اند.

لاری اظهار داشت: با عنایت به رابطه مستقیم و مفهوم دار میان کاهش عمل به سفارش های بهداشتی و افزایش موارد بستری و به دنبال آن افزایش در موارد مرگ و میر ناشی از کرونا، مطمئنا در صورت تداوم روند کاهش عمل به پروتکل های بهداشتی، کشور باردیگر با خیز سهمگین و شدید بیماری مواجه می شود. امیدواریم مردم با پرهیز از هرگونه ساده انگاری و اهمال در رفتارهای فردی و اجتماعی کمک کنید تا به کمک همکاران نظام سلامت مانع از تکرار تجربیات تلخ گذشته شده و از ایجاد خیز چهارم بیماری در کشور جلوگیری نماییم.

منبع:

1399/12/09
15:10:31
0.0 / 5
1085
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ