هوای شهر تهران همچنان در شرایط ناسالم

هوای شهر تهران همچنان در شرایط ناسالم

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران درحال حاضر کیفیت هوای پایتخت با شاخص میانگین ۱۶۴ در شرایط ناسالم می باشد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که وارونگی و سکون جوی همراه با انباشت آلاینده ها تا صبحگاه روز پنجشنبه (۲۵ دی ۹۹) سبب خواهد شد هم زمان با آغاز تردد خودرو ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار بگیرد.
در طول روز هم جو پایدار همراه با عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه، پیشبینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم قرار بگیرد.
با افزایش ناپایداری جو و رشد ابر از اولین ساعات روز جمعه (۲۶ دی ۹۹) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، انتظار می رود از غلظت آلاینده ها کاسته شده و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال داشته باشد. استمرار ناپایداری جوی و گاهی وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت جمعه ادامه داشته و پیشبینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۶۹ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۶۴ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم می باشد.
منبع:

1399/10/25
20:02:57
0.0 / 5
1248
تگهای خبر: ترافیك , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ