فرمانده مرزبانی ناجا تاكید كرد

ضرورت تقویت و توسعه مناسبات مرزی ایران و تركیه

ضرورت تقویت و توسعه مناسبات مرزی ایران و تركیه

به گزارش پرسی بلاگ فرمانده مرزبانی ناجا بر تقویت و توسعه مناسبات مرزی ایران و ترکیه تصریح کرد و اظهار داشت: برگزاری نشست های مرزی عامل ارتقای امنیت مرزهای مشترک خواهد شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا سردار احمد علی گودرزی در نشست ویدئوکنفرانسی با ارتشبد «عاریف چتین» - فرمانده کل ژاندارمری جمهوری ترکیه - در شهر مرزی بانه اظهار داشت: برگزاری نشست های مرزی بین دو کشور عامل ارتقای امنیت مرزهای مشترک، وحدت و همدلی بیشتر از پیش خواهد شد.

وی ضمن اشاره به تعامل و ارتباط مطلوب مرزبانی و ژاندارمری کشور ایران و ترکیه اظهارکرد: برقراری تعاملات مرزی بین دو کشور، سبب شده تا مرزهای مشترک برای قاچاقچیان در نقطه صفر مرزی ناامن شود.

فرمانده مرزبانی ناجا ضمن اشاره به سوابق تاریخی و روابط حسنه ایران و ترکیه خاطرنشان کرد: در خیلی از مسائل فرهنگی و تاریخی وجوه مشترکی با کشور ترکیه داریم و طرفین اعتقاد قلبی به مقابله با استکبار جهانی دارند.

گودرزی بر تقویت و توسعه مناسبات مرزی دو کشور برای تبادل تجربیات تاکید و اظهارکرد: مبارزه جدی مرزبانان ایران و ترکیه در مرزهای مشترک با گروه های معاند و مسلح تروریستی و قاچاقچیان یکی از توافقات طرفین است.

تاکید بر توسعه مناسبات مرزی ایران و ترکیه

در ادامه این نشست، ارتشبد عاریف چتین ضمن اشاره به وحدت و انسجام دو کشور ایران و ترکیه اظهار داشت: همان گونه که مشاهده می نماییم پرچم های دو کشور در کنار هم هستند و در کنار هم باقی خواهند ماند. ان شاءالله بستری فراهم گردد که بزودی و از نزدیک همدیگر را ملاقات نماییم.

وی ضمن اشاره به سابقه چند هزار ساله فرهنگی و روابط تاریخی ایران و ترکیه اظهارکرد: ایمان، اعتقاد، احترام و قبله دو کشور دوست و مسلمان ایران و ترکیه وجه مشترکی است که سبب تحکیم مناسبات مرزی شده است.

ارتشبد عاریف چتین خاطرنشان کرد: زمانی که با هم متحد باشیم، هیچ قدرتی نمی تواند به دو کشور صدمه برساند و در سایه این وحدت استعمارگران نمی توانند بر ما سلطه پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی به وفاداری و حس انسان دوستانه ایران به ملت ترکیه در حوادث طبیعی سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: امید است با تلاش و کوشش دوجانبه، بیشتر از پیش در کنترل مرزهای دو کشور همینطور مقابله با تردد و تحرکات غیرمجاز موفق باشیم.

منبع:

1399/10/24
23:51:30
0.0 / 5
1234
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ