مدیر مركز علمی گامالیا:

هیچگونه واكنش آلرژیك به واكسن روسی كرونا دیده نشده است

هیچگونه واكنش آلرژیك به واكسن روسی كرونا دیده نشده است

به گزارش پرسی بلاگ پروفسور «الکساندر گینتسبورگ» مدیر مرکز علمی گامالیا، سازنده واکسن روسی Sputnik V اعلام نمود: تا حالا هیچگونه واکنش حساسیتی شدید نسبت به این واکسن دیده نشده است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، قبل از این رسانه ها با استناد به منابع خود خبر دادند که یک کارمند بهداشتی در نیویورک بعد از تزریق واکسن کرونای فایزر تولید شرکت آمریکایی Pfizer، واکنش آلرژیک شدیدی را تجربه نمود و دو کارمند مراقبت های بهداشتی در ایالت آلاسکا در ایالات متحده بعد از دریافت نخستین دوز این واکسن، ساخت شرکت های BioNTech و Pfizer به کمک پزشکی نیاز پیدا کرده و یکی از آنها به بیمارستان منتقل شد.
بر اساس گزارش رسانه ها، واکنش او نسبت به واکسن همان واکنشی بود که قبلاً در دو کارمند بهداشتی بعد از واکسیناسیون در انگلیس نشان داده شده بود.
پروفسور الکساندر گینتسبورگ در توضیح این اخبار در مورد واکسن فایزر اظهار داشت: هنوز واکنش های آلرژیک شدید بعد از استفاده از واکسن Sputnik V در آزمایشات بالینی فازهای اول، دوم، سوم و همین طور هنگام واکسیناسیون دیده نشده است.
این دانشمند اشاره کرد که تابحال بیش از ۷۰۰ هزار شهروند روسیه با واکسن Sputnik V واکسینه شده اند و کلیه عوارض جانبی در استفاده از این دارو توسط وزارت بهداشت و اداره نظارت های بهداشتی روسیه بسیار دقیق کنترل می شود.
پروفسور الکساندر گینتسبورگ همین طور تأیید کرد که هم اکنون به دنبال تزریق واکسن Sputnik V هیچ فردی در بیمارستان بستری نشده است.
به گزارش اسپوتنیک، در ماه آگوست وزارت بهداشت روسیه نخستین واکسن در جهان را برای پیش گیری از کووید ۱۹ ثبت نمود که توسط مرکز تحقیقات علمی گامالیا در مسکو تهیه شده است. این واکسن در دو نوبت و با فاصله سه هفته به داوطلبان تزریق میشود.
منبع:

1399/10/06
19:46:54
5.0 / 5
1213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ