آغاز مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه ها

آغاز مرحله دوم انتخابات نماینده مدیران مسئول رسانه ها

مرحله دومِ هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت برمطبوعات لحظاتی پیش به صورت الكترونیكی و با حضور شصت و نه نامزد تایید صلاحیت شده در سراسر كشور شروع شد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، در مرحله دوم این انتخابات که بر طبق تبصره ۱ ماده ۳۳ بخشنامه اجرائی قانون مطبوعات برگزار می گردد نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات انتخاب خواهد شد که تا ساعت ۱۶ امروز ۳ شنبه، ۴ آذرماه ۹۹ ادامه دارد.
تعداد ۴۰۴۴ نفر از مدیران مسئول رسانه ها که صلاحیت شان جهت شرکت در انتخابات برمبنای تبصره ۴ ماده ۳۳ بخشنامه اجرائی قانون مطبوعات احراز و نام آنها در لیست اعلام شده در سامانه جامع رسانه های کشور قرار دارد، می توانند در انتخاب نماینده خود در هیأت نظارت بر مطبوعات سهیم باشند. نتیجه این مرحله از انتخابات نیز همانند مرحله نخست، بلافاصله بعد از اختتام مهلت قانونی و تأیید کمیته ناظر، اعلام می شود.
حضور نمایندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و پلیس «فتا» در ستاد انتخابات برای افزایش ضریب امنیت انتخابات، ازجمله تمهیدات امنیتی هجدهمین دوره این انتخابات است.
مرحله نخست هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات ۲۰ آبان ماه ۹۹ از ساعت ۱۰ بامداد آغاز و با تأیید کمیته ناظر بر انتخابات، بعد از تمدید نیم ساعته در ساعت ۱۶: ۳۰ دقیقه به انتها رسید. حدنصاب مشارکت بالای ۵۰ درصدی با مشارکت ۲۲۶۱ نفر از مدیران مسئول واجد شرایط، در اولین مرحله بدست آمد اما باتوجه به صراحت بخشنامه اجرائی انتخابات، منتخب مدیران مسئول نیز بایستی اکثریت مطلق آرا را کسب نماید که این حدنصاب، با اندکی فاصله به دست نیامد.
به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، حواشی این انتخابات در مرحله اول موجب شد که خیلی از نامزدها در اعتراض به روند و شائبه های حمایت دولت از یک نامزد خاص از رقابت در مرحله دوم انصراف دهند. همین طور طبق اعلام اولیه قرار بود دوردوم با حضور همه نامزدهای مرحله اول اجرا شود که نهایتاً ۶۹ نامزد شانس حضور در مرحله دوم را پیدا کردندو مشخص نشد معاونت مطبوعاتی بر چه اساسی نظر خودرا این چنین تغییر داد هر چند که در نامه های انصراف نامزدها به این مسئله و نیز تخلفات دور اول اشاره شده بود

1399/09/04
11:56:47
5.0 / 5
1355
تگهای خبر: الكترونیكی , پلیس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ