بیانیه رئیس جمهوری در آستانه آغاز اعمال محدودیت های شدید كرونائی

بیانیه رئیس جمهوری در آستانه آغاز اعمال محدودیت های شدید كرونائی

پرسی بلاگ: رئیس جمهوری در آستانه اعمال محدودیت های شدید برای مقابله با موج سوم كرونا، با برشمردن نكاتی از آغاز این محدودیت ها از هفته آتی آگاهی داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، متن این بیانیه حجت الاسلام والمسلمین روحانی که خطاب به مردم صادر شده، به این شرح است:
ملت بزرگ و سر افراز ایران
با توجه به جهش ویروس کرونا و اوج گیری مجدد بیماری عالمگیر کوید 19 در کشور، به پیشنهاد وزارت بهداشت و درمان و قرارگاه عملیاتی کرونا، «طرح جامع مقابله با کرونا» در ستاد ملی کرونا به تصویب رسید که به سبب آن، اعمال محدودیت های شدید در شهرهای مختلف کشور، از هفته آتی الزامی می گردد.
در این شرائط، وظیفه اخلاقی، شرعی و انقلابی همه ما، حفظ حیات جامعه و توجه به مسئولیت عمومی و عمل به اقتضائات این شرائط است. بدین جهت وظیفه خود می دانم که موارد زیر را به اطلاع ملت شریف ایران برسانم:
1- بسیج همگانی ملت و دولت را برای مقابله با موج سوم کرونا در کشور اعلام می کنم.
2- از همه دستگاههای دولتی و دیگر قوا و نهادها، می خواهم که با اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا، با همه امکانات به یاری وزارت بهداشت و درمان و کادر درمانی کشور بشتابند.
3- از قرارگاه عملیاتی کرونا می خواهم اجرای همه مصوبات ستاد ملی، توسط دستگاههای مسئول را پیگیری نماید.
4- از سازمان برنامه و بودجه می خواهم در اجرای این طرح، اعتبارات مورد نیاز وزارت بهداشت و درمان و دیگر دستگاههای مسئول در امر مقابله با کرونا را به فوریت تامین کند.
5- از وزارت بهداشت و درمان می خواهم بطور کامل و بدون اغماض، طرح نظارت بر قرنطینه مبتلایان و شناسائی حلقه تماس و هشدار و در صورت لزوم جریمه را اجرا نماید.
6- از نیروی انتظامی و بسیج می خواهم اجرای کامل و بدون استثناء، تصمیمات انضباطی مقررات فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت شدید بهداشتی را اجرا نموده و ضابطین نسبت به جریمه اقلیت بسیار کوچک متخلفین که امنیت بهداشتی جامعه را به خطر می اندازند، اقدام نمایند.
7- از رسانه های مسئول و سیاسیون کشور درخواست می کنم که باتوجه به اولویت قطعی حراست از جان مردم، وظیفه اطلاع رسانی و اقناع سازی عمومی در رعایت مقررات بهداشتی را در اولویت قرار داده و با سیاسی و جناحی کردن مسأله مقابله با کرونا، مقابله کنند.
8- از مردم فهیم و شریف ایران هم استدعا می کنم در پاسداری از حق الناس و حق حیات مردم، رعایت مقررات مقابله با کرونا را وظیفه شرعی و اجتماعی خود دانسته و همگان را به این وظیفه اجتماعی دعوت کنند و سهل انگاری در این مورد و یا سو استفاده از این شرائط را برنتابند.
منبع:

1399/08/25
20:53:00
5.0 / 5
2302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ