حجت الاسلام خاتمی مطرح كرد؛

دل خوش كردن به آمدن بایدن ناشی گری سیاسی است

دل خوش كردن به آمدن بایدن ناشی گری سیاسی است

به گزارش پرسی بلاگ امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اگر كسی به رفتن ترامپ و آمدن بایدن دل خوش كند، ناشی گری كرده چون ترامپ سردار سلیمانی را به شهادت رساند و بایدن هم به او خسته نباشید گفت.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، مراسم رونمایی کتاب «شاخص های مکتب شهید سلیمانی» نوشته حجت الاسلام علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، عصر روز گذشته چهارشنبه ۲۱ آبان با حضور سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی مدیر سازمان تبلیغات اسلامی، مرتضی سرهنگی نویسنده دفاع مقدس، نویسنده کتاب و خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار گردید.
حجت الاسلام و المسلمین خاتمی در این مراسم اظهار داشت: شهید عنوانی بود که سردار سلیمانی به علت آن زنده بود و در نهایت هم به آرزویش رسید. طی یک سالی که از شهادت حاج قاسم سلیمانی می گذرد، مقام معظم رهبری به صورت مکرر در هر مناسبتی از این شهید بزرگوار یاد کردند و به یاد ندارم درباره هیچ یک از شهدا، این اندازه یاد کرده باشند. همان گونه امام خمینی (ره) هم از شهید مطهری یاد می کردند.
وی اضافه کرد: شهید سلیمانی از مردم به سپاه پاسداران پیوست و تا وقتی که به شهادت رسید، لباس جهاد را از تن بیرون نیاورد. ازاین رو تجلیل از شهید سلیمانی تجلیل صرفا عاطفی نیست. بلکه یک تجلیل هدفمند است. در کل شهید سلیمانی مکتب و روشی است که باید تبیین شود.
عضو شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار داشت: کتاب «شاخص های مکتب سلیمانی» برای تبیین ابعاد گوناگون شخصیت شهید سلیمانی نوشته شده و در این حوزه، ۱۷ شاخصه برای مکتب سلیمانی با ذکر مستنداتی از امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و سخنان سردار شهید سلیمانی مطرح گردیده است. ازاین رو این کتاب می تواند نقش مهمی در معرفی شهید سلیمانی داشته باشد و حجت الاسلام شیرازی، بهترین کسی است که توانسته در این حوزه قلم بزند، چون از نزدیک با شهید سلیمانی آشنا بوده و چند سال را با این شهید همراه بوده است. پس به نظر می آید با نگارش این اثر، بخشی از خلأ موجود در حوزه مکتوبات مستند درباره شهید سلیمانی را پر کند.
خاتمی اظهار داشت: سردار سلیمانی ۴ خصوصیت برجسته داشت. خصوصیت اول، فرهنگ جهاد است. او فرهنگ جهاد را با عمق جانش لمس کرد و شواهد فرهنگی را که او را چه در جبهه، چه سالهای دفاع مقدس و چه در دفاع از حرم به دل خطر برده، در این کتاب می خوانیم. او شعار نمی داد، بلکه عاشق شهادت و بی صبرانه در انتظار شهادت بود. شهید سلیمانی شاگرد فرهنگ جهاد و شهادت بود و همین فرهنگ هم بود که سبب شد، انقلاب اسلامی بیشتر از چهار دهه حفظ شود. دلسوزان انقلاب هم باید مراقب باشند، افرادی فرهنگ های بدلی را جای فرهنگ جهاد و شهادت معرفی نکنند.
وی در ادامه اظهار داشت: انقلابی بودن دومین خصوصیت سردار سلیمانی بود. این انقلابی بودن در کتاب «شاخص های مکتب سلیمانی» با عنوان پاسداری از ارزش ها توضیح داده شده است. ازاین رو شهید سلیمانی در قالب های حزبی و جناحی نمی گنجید و یک انقلابی ولایتمدار، به معنای دقیق کلمه بود.
این عضو شورای نگهبان افزود: خصوصیت دیگر شهید سلیمانی این بود که با تمام وجود از استکبار نفرت داشت؛ نفرتی که ریشه قرآنی دارد و این نفرت را امام راحل (ره) به ملت ما آموخت. این روزها بازی های ظاهری مختلفی در آمریکا جریان دارند. یکی در آستانه رفتن و دیگری در آستانه آمدن است و اگر کسی به آنها دل ببندد، از نظر سیاسی، بسیار ناشی گری کرده است. چونکه ترامپ سردار عزیز ما را به شهادت رساند و بایدن هم به او خسته نباشید گفت و از این کار شیطانی تجلیل نمود. پس راه درست در مقابله با آمریکا راه نفرت از آنهاست و برای این کار باید مقتدر شویم.
امام جمعه موقت تهران در انتها اظهار داشت: خصوصیت دیگر مکتب شهید سلیمانی، فرهنگ مقاومت است. این فرهنگ همان فرهنگی است که راه انبیا بوده و هست. تجربه هم نشان داده باید برای مقابله با دشمنان مقاومت کرد، چونکه مذاکره با دشمن جواب نداده و نمی دهد و نسخه باقیمانده برای ما، نسخه مقاومت است که جوابگو خواهد بود.
سخنران بعدی این مراسم، سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بود که اظهار داشت: در برنامه هایی که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی است، باید از او و همه کسانی که به ما درس مقاومت و جهاد آموختند، یاد نماییم. چونکه برای انقلاب اسلامی پشتوانه ای شدند تا به اقتدار و پیشرفت امروزش برسد.
وی اضافه کرد: پاسداران انقلاب و شهدای پاسدار در کلام رهبر انقلاب ۳ شاخصه دارند؛ ایمان، باور به وعده های خدا و ابتکار عمل در کار کردن. پاسداران انقلاب، شهدای پاسدار و شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش همگی این مشخصه ها را داشتند. شهید سلیمانی در حد اعلا به تکالیف خود عمل کرد و خدا هم به او عنایت ویژه داشت؛ عنایتی که به هیچ شهیدی نداشت.
سردار فدوی در انتها اظهار داشت: یکی از کارهای خوبی که نویسنده کتاب «شاخص های مکتب سلیمانی» بر آن تاکید کرده، این است که جای روایتگری و شرح حال نویسی، بر شاخصهای مکتب شهید سلیمانی کار کرده است. این شاخص ها در ارتباط با اسلام اند و همه پاسداران اسلام باید مسیرشان قدم بردارند.
در آخر این مراسم از کتاب «شاخص های مکتب سلیمانی» رونمایی به عمل آمد.


منبع:

1399/08/23
18:37:40
5.0 / 5
1745
تگهای خبر: كتاب , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ