توسط انتشارات ققنوس؛

دومین كتاب والری تریرویلر درباره سیاستمداران چاپ شد

دومین كتاب والری تریرویلر درباره سیاستمداران چاپ شد

پرسی بلاگ: كتاب برای فرداها متشكرم نوشته والری تریرویلر همسر سابق فرانسوا اولاند رئیس جمهور وقت فرانسه با ترجمه ابوالفضل الله دادی توسط انتشار ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، کتاب «برای فرداها متشکرم؛ روایت بانوی اول سابق فرانسه از میتران، شیراک، آلن دلون، میشل اوباما و یک عمر روزنامه نگاری اش» نوشته والری تریرویلر اخیرا با ترجمه ابوالفضل الله دادی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این کتاب سال ۲۰۱۹ انتشار یافته است. والری تریرویلر همسر سابق فرانسوا اولاند و بانوی اول فرانسه بود که بعد از خیانت اولاند و آشکار شدن ارتباطات مخفی اش با ژولی گیه بازیگر فرانسوی، از او جدا شد و با انتشار کتاب «برای این لحظه متشکرم» انتقام سختی از اولاند گرفت. «برای این لحظه متشکرم» سال ۲۰۱۴ یعنی سال ۱۳۹۳ به چاپ رسید و چندماه بعد از انتشار با ترجمه ابوالفضل الله دادی توسط انتشارات به نگار در ایران به چاپ رسید. «برای فرداها متشکرم» دومین کتابی است که والری تریرویلر می نویسد و اگر «برای این لحظه متشکرم» کتابی درباره روزهای طوفان بود، کتاب دوم این روزنامه نگار فرانسوی مربوط به روزهای بعد از طوفان است. البته «برای فرداها متشکرم»، دومین کتاب تریرویلر درباره سیاستمداران است نه دومین کتابی که می نویسد. چون او قبل از آن، رمانی هم با عنوان «راز اَدِل» منتشر نمود. وی در «برای فرداها متشکرم» درباره زندگی پرفراز و نشیب خود بعد از سال ها روزنامه نگاری و اشتغال در هفته نامه «پاری مچ» نوشته است. ژاک شیراک، آلن دلون، میشل اوباما، فرانسوا میتران، فرانسوا اولاند، کارلا برونی، نیکلا سارکوزی و... اشخاصی هستند که نویسنده کتاب در این اثر، درباره ملاقات ها و دیدارهایش با آنها نوشته است. «برای این لحظه متشکرم» رازهای پشت پرده ای داشت که والری تریرویلر در این کتاب خود که دنباله آن است، از آنها پرده برداشته است.
کتاب «برای فرداها متشکرم» چهار بخش اصلی دارد که به ترتیب عبارت اند از: «بخش اول: شیران بزرگ»، «بخش دوم: زندگی خصوصی»، «بخش سوم: جای دگر» و «بخش چهارم: زنان قدرتمند». قبل از این ۴ بخش هم مقدمه مترجم و پیشگفتار آمده و در انتهای ۴ بخش هم پی گفتار و سپاسگزاری درج شده اند.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
بعد وقتی به لووالوئا اسباب کشی کردیم، علم کامپیوتر وارد دفترمان شد. ما سوار کشتی عظیمی شده بودیم، بی آن که از کشتیرانی روی وب چیزی بدانیم. راستش هنوز مینی تل در دفتر داشتیم... با این وجود، شبکه ای داخلی در دسترسمان بود و من باردیگر با صدای تق و تق دکمه ها، که خیلی دوستش دارم، ارتباط برقرار کردم. سه انگشت در هر طرف. امروز دیگر کف زمین پوشیده از کاغذ نیست، بلکه ایمیل ها روی هم تلنبار می شوند و فضا را آلوده می کنند. دیگر فقط سیاره زمین نیست که کمر به قتلش بسته ایم، بلکه کل جهان است.
یک سال قبل، بطری های پلاستیکی آب معدنی مان جایشان را به قمقمه های قابل بازیافت دادند. بدین سبب پیشرفت ممکنست بازگشت به عقب باشد. این مساله درباره آدم آهنی ها صدق نمی نماید. سرژ تیسرون، روانپزشک و عضو فرهنگستان علوم، راجع به عواقب نوع ارتباط ما با دنیا که به نظرش عمیقا تغییر کرده هشدار می دهد. او می گوید: «آدم آدهنی ها به زودی روان شناسی اجتماعی انسان را تغییر می دهند.» ما با ماشین ها همان قدر روابطمان را گسترش می دهیم که با انسان ها. هیجاناتمان، حافظه مان، رابطه مان با تنهایی و در نتیجه تفکراتمان مخدوش می شود. به انسان هایی تبدیل می شویم که قادر نیستند برای تحقق امیالشان صبر کنند و سرخوردگی را تاب بیاورند. جناب روانپزشک از این هم فراتر می رود و می گوید به نظرش آدم آهنی ها مستعدتر از ما هستند. آیا در آن حالت ما انسان های بینوا از خودمان راضی خواهیم بود؟ این بچه های کم سن وسال که پیش از زبان باز کردن با صفحه نمایش ها ور می روند مقرر است چطور بزرگسالانی بشوند؟ من پادکست ها را دوست دارم، اما نه آن هایی را که بجای پدر و مادرها برای بچه ها قصه تعریف می کنند.
این کتاب با ۲۷۹ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۴۵ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/08/06
12:07:04
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: اجتماعی , بازار , ترجمه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ