كشف بیش از ۱۰ تن شیشه در كشور

كشف بیش از ۱۰ تن شیشه در كشور

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ضمن تاكید بر افزایش تعاملات و همكاریهای دو جانبه، بر لزوم تشكیل كارگروه ویژه تبادل سریع اطلاعات بین دو كشور تاكید نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سردار مجید کریمی در نشست دوجانبه روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه که بوسیله ویدئو کنفرانس برگزار شد، با ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری متقابل اقدامات مطلوب و مناسبی را در امتداد مقابله با قاچاق مواد مخدر شاهد باشیم.
وی با اشاره با گزارش انتشار یافته از طرف سازمان ملل متحد درباب وضعیت قاچاق مواد مخدر در سطح بین الملل، عنوان کرد: متاسفانه در شرایط جدید انتشار ویروس کرونا، شاهد رشد کشف ماده مخدر شیشه (متامفتامین) قاچاق از کشور افغانستان به ایران هستیم، بطوریکه در ۶ ماه نخست امسال، بیش از ۱۰ تن شیشه (متامفتامین) از قاچاقچیان کشف شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درباب علل افزایش قاچاق ماده مخدر شیشه از کشور افغانستان، اشاره کرد: حدود دو سال است در کشور افغانستان علاوه بر تولید تریاک، مرفین، هروئین و حشیش، شیشه (متامفتامین) نیز در حال تولید است که علت آن به صرفه بودن و قیمت پایین تولید در این کشور و بازار مناسب آن در کشورهای اروپایی، جنوب غرب و شرق آسیا است.
کریمی با اشاره به سفر اخیر معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور افغانستان و هیئت همراه به ایران، بیان کرد: طی جلسه های مشترکی که با مقامات پلیس مبارزه با مواد مخدر افغانستان در کشور ایران برگزار شد، طرف افغانستانی با تایید و اذعان به افزایش تولید متامفتامین، علت این افزایش را عدم کنترل نیروهای پلیس این کشور بر بخش هایی از افغانستان بیان کرد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت مبارزه با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در ایران اشاره و اشاره کرد: خوشبختانه شاهد افزایش ۳۴ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر در ورودی های مرزی کشور افغانستان و پاکستان به ایران هستیم.
ایشان سپس با تاکید بر لزوم افزایش همکاریهای متقابل و دو جانبه به اهمیت تبادل سریع اطلاعات بین پلیس های تخصصی دو کشور پرداخت و اشاره کرد: برمبنای توافقنامه های همکاری که در سنوات گذشته و در سطح وزارت کشور به امضا رسید، می توانیم در موضوعاتی نظیر شگردهای قاچاق و ترانزیت مواد مخدر، اطلاع رسانی وضعیت قاچاقچیان اتباع دستگیر شده، مقابله با قاچاق و جرائم امنیتی و... تبادل اطلاعات نماییم.
کریمی اشاره کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا آمادگی خودرا برای فعال کردن گشت های همزمان مرزی، تشکیل تیم اطلاعاتی درباب پرونده های خاص، تشکیل کارگروه اطلاعاتی بین افسران عملیات و اطلاعات پلیس مبارزه با مواد مخدر دو کشور برای تبادل آخرین اخبار و اطلاعات موجود و... اعلام می دارد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تاکید بر نقش افسران رابط مبارزه با مواد مخدر دو کشور در زمان همه گیری ویروس کرونا به لزوم تبادل سریع اطلاعات بین دو کشور اشاره و عنوان کرد: اگر تبادل اطلاعات آنلاین و بموقع بین دو کشور برقرار شود، در انهدام باندها و سرشبکه های اصلی ترانزیت مواد مخدر می توان به موفقیت بیشتری دست یابیم.
در ادامه "ابراهیم حقی سعید اوقلو" رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده، هفته نیروی انتظامی را به همتای ایرانی خود تبریک گفت و اضافه کرد: برابر گزارشات بین المللی خوشبختانه شاهد موفقیت های بیش از پیش پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در سطح منطقه هستیم.
برمبنای اعلام سایت پلیس، او همینطور عنوان کرد: از زمان همه گیری ویروس کرونا به سبب بسته بودن مرزهای زمینی و هوایی، قاچاق مواد مخدر به کشور ترکیه بیشتر بوسیله دریا صورت می گیرد و خوشبختانه امسال با اقدامات مقابله ای مناسب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، شاهد کاهش ورود مواد افیونی از ایران به ترکیه هستیم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور ترکیه در آخر با اشاره به نقش و جایگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در سطح منطقه، اشاره کرد: به دنبال ارتقاء همکاریهای دوجانبه در امتداد مبارزه با قاچاق مواد مخدر با پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستیم و امیدواریم با اتمام شرایط جهانی متاثر از انتشار ویروس کرونا، در آینده ای نزدیک شرایط ملاقات های حضوری بین روسای پلیس دو کشور فراهم گردد.
1399/08/03
11:04:27
5.0 / 5
1580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ