از سوی بنیاد مستضعفان صورت می گیرد

آغاز توزیع بسته های معیشتی نقدی 300 هزار تومانی

آغاز توزیع بسته های معیشتی نقدی 300 هزار تومانی

رئیس بنیاد مستضعفان جزئیات تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومانی این بنیاد در چهارمین مرحله رزمایش كمك های مومنانه را شرح داد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح با بیان خبر تخصیص حمایت ۲۳۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان همزمان با چهارمین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه اظهار نمود: بنیاد مستضعفان پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت مواسات، چهارمین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه را شروع کرد.
رئیس بنیاد مستضعفان افزود: در اولین مرحله این رزمایش که همزمان با ماه مبارک رمضان کلید خورد، بنیاد مستضعفان ۶۲۰ هزار بسته معیشتی ۲۰۰ هزار تومانی را در سرتاسر کشور توزیع کرد و در مرحله دوم هم با عنایت به فشارهای اقتصادی و تورم، تأمین و توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی را متعهد شد.
وی افزود: همینطور در سومین مرحله این رزمایش که در دهه نخست ماه محرم اجرایی شد، ۵۰۰ هزار بسته معیشتی نقدی هرکدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان را میان اقشار کم برخوردار و نیازمند توزیع کرد.
فتاح با اشاره به توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی نقدی از جانب بنیاد مستضعفان در چهارمین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه اظهار داشت: در این مرحله هم ۵۰۰ هزار بسته نقدی ۳۰۰ هزار تومانی در مناطق مختلف همچون حاشیه تهران و کلانشهرها، مناطق هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان، مناطق محروم و مرزی کشور و نقاطی از این دست، توزیع می شود.


توزیع ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در چارچوب رزمایش مومنانه از جانب بنیاد مستضعفان

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر کمک ۸۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به دو نهاد کمیته امداد و بهزیستی، علاوه بر توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در مرحله چهارم این رزمایش اظهار داشت: بنیاد مستضعفان علاوه بر این بسته های معیشتی، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را به حساب کمیته امداد و مبلغ ۳۰ میلیارد تومان را به حساب بهزیستی واریز کرد تا این دو نهاد حمایتی، این مبالغ را در چارچوب کارت های نقدی خرید ۳۰۰ هزار تومانی تقدیم نیازمند فاقد پوشش حمایتی کنند.

وی تصریح کرد: بر این اساس جمعاً، ۷۵۰ هزار خانوار مشمول کمک های ۳۰۰ هزار تومانی بنیاد مستضعفان خواهند شد.
فتاح در ادامه با اشاره به مجموع اقدامات بنیاد مستضعفان در ۴ مرحله اجرای رزمایش کمک های مومنانه اظهار داشت: بنیاد مستضعفان طی ۴ مرحله رزمایش کمک های مومنانه، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته معیشتی را میان اقشار نیازمند کشور توزیع کرده است.


کمک های کرونایی بنیاد مستضعفان به عدد ۲۳۰۰ میلیارد تومان رسید

رئیس بنیاد مستضعفان تصریح کرد: بنیاد مستضعفان از آغاز اسفند ماه، بیشتر از ۲۳۰۰ میلیارد تومان را برای جبران تبعات اقتصادی انتشار کرونا به صورت کمک های نقدی و وام تخصیص داده است.
به قول وی، کمک های بنیاد مستضعفان همانطور که وعده داده شده بود، تا پسا کرونا ادامه دارد و تلاش می شود تا با تخصیص این کمک ها، حتی المقدور از فشارهای اقتصادی ناشی از انتشار کرونا کاسته شود.


اختصاص ۴۸ میلیارد تومان برای خرید تبلت دانش آموزی از جانب بنیاد مستضعفان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، فتاح در ادامه در مورد تأمین تبلت دانش آموزی برای دانش آموزان خانواده های نیازمند از جانب بنیاد مستضعفان هم اظهار داشت: طی یک ماه گذشته بنیاد مستضعفان مبلغ ۲۴ میلیارد تومان را به صورت نقد به کمیته امداد و ۲۴ میلیارد تومان دیگر را نقدا در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده است تا این دو نهاد نسبت به تأمین تبلت های ایرانی اقدام نمایند.
منبع:

1399/07/24
11:31:19
5.0 / 5
1709
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ