به مناسبت روز جهانی گردشگری؛

بازدید از موزه های منطقه 11 مجانی است

بازدید از موزه های منطقه 11 مجانی است

به گزارش پرسی بلاگ شهردار منطقه ۱۱ تهران اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید از موزه های این منطقه در روز ششم مهر ماه مجانی است.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، نصراله آبادیان با اشاره به اینکه در بخش مرکزی شهر تهران و محدوده این منطقه ۴ کیلومتر از حصار ناصری و طهران قدیم واقع شده است؛ به وجود موزه هایی که ساختمان آنها هم خود از بناهای پرارزش و میراث فرهنگی هستند اشاره نمود و اضافه کرد: موزه مقدم از بناهای تاریخی به جا مانده از زمان قاجار است که از نظر تاریخچه، معماری و اشیایی که در آن نگهداری می شوند، ارزش بسیار بالایی دارد و نشانی آن خیابان امام خمینی نرسیده به تقاطع ولیعصر (عج) است. آبادیان همینطور افزود: اولین موزه ثبت احوال کشور هم که در خیابان امام خمینی، پس از میدان حسن آباد واقع شده است؛ یکی از زیباترین ابنیه کشور بوده که در نوع خود بی نظیر است. شهردار منطقه ۱۱ همینطور درباره اولین موزه جنگ کشور که در محل عمارت تاریخی تیمور تاش در ضلع شمال غربی مجموعه کاخ های باغشاه واقع شده است؛ بیشتر از ۱۶۰ سال قدمت دارد و علاوه بر نگهداری ابزار و ادوات جنگی با معماری زیبای خود می تواند مقصد گردشگری علاقمندان به طهران قدیم باشد. این موزه در خیابان کارگر جنوبی، میدان پاستور و روبروی مترو میدان حر در داخل دانشگاه جنگ قرار دارد. وی همینطور به موزه ملی قرآن کریم اشاره نمود که دارای یک نمایشگاه بزرگ و متنوعی از آثار تاریخی، قرآنی و فرهنگی بوده و تنها موزه بزرگ و تخصصی در زمینه جمع آوری و کلکسیون هنرهای قرآنی از قرن ۴ هجری تا آخر سلسله قاجاریه است. این موزه در تقاطع خیابان ولی عصر (عج) و امام خمینی (ره) قرار گرفته. به قول شهردار منطقه ۱۱ موزه دخانیات هم که سال قبل افتتاح شد؛ بیشتر از ۳۰۰ اثر از آثار مختلف صنعتی، اداری، آزمایشگاهی، افتخارات ورزشی و مسئولیت اجتماعی، عکس و محصولات قدیمی از زمان تأسیس و همینطور اسناد تاریخی در رابطه با فعالیتهای حوزه توتون و تنباکو ایران در آن به معرض نمایش گذاشته شده است. خانه مینایی و موزه روایت خانه خیابان ولی عصر (عج) هم در خیابان ولی عصر (عج)، میدان منیریه، کوچه خوش طینت از دیگر مواردی بود که شهردار منطقه ۱۱ به آن اشاره نمود. این خانه با معماری زیبا بیشتر از ۸۰ سال قدمت دارد و اسناد و آثار مربوط به خیابان ولی عصر (عج) در آن به معرض نمایش گذاشته شده است.
آبادیان خاطرنشان کرد بازدید از این موزه ها روز یکشنبه ۶ مهر به مناسبت روز جهانی گردشگری مجانی است و علاقمندان می توانند ساعت ۹ بامداد تا ۱۶ برای بازدید به آنها رجوع کنند.


منبع:

1399/07/06
15:06:14
5.0 / 5
1998
تگهای خبر: آثار , اجتماعی , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ