به قلم سید میثم موسویان؛

كلاه پوستی ها منتشر گردید

كلاه پوستی ها منتشر گردید

به گزارش پرسی بلاگ هم زمان با سالروز شهادت آیت الله مدنی، رمان كلاه پوستی ها نوشته سیدمیثم موسویان از جانب نشر صاد منتشر گردید. این كتاب بر پایه گزارش های ساواك نوشته شده است.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، رمان «کلاه پوستی ها» نوشته سیدمیثم موسویان هم زمان با سالروز شهادت آیت الله مدنی منتشر گردید. این اثر، داستان پسر نوجوانی است که در آذرشهر تبریز در دوره پهلوی دوم زندگی می کند. وی طبق گفته رئیس وقت شهربانی آذرشهر و تایید پدرش، مقرر است به مسجد رفته و از سخنرانی های آیت الله مدنی و همراهانش جاسوسی کند. از آیت الله میراسدالله مدنی بعنوان «دومین شهید محراب انقلاب اسلامی» یاد می شود.
داستان کلاه پوستی ها، بر پایه گزارش های ساواک نوشته شده و نام کتاب به دلیل مبارزه آیت الله مدنی با نوع پوشش پهلوی، کلاه پوستی ها نام گرفته است.
در بخشی از کتاب می خوانیم:
«مردم برایِ اینکه حرف های سیّدمدنی را بشنوند، توی هم فرورفته بودند و با تکان دادن سر، حرف هایش را تأیید می کردند. بالاخره سیّد مردم را به سمت کارخانه ی مشروب سازی حرکت داد. خودش جلوی جمعیت افتاد و یک جمعیت بزرگ، پشت سرش، به سمت کارخانه راه افتادند. من می دویدم که از سیّد عقب نمانم و فکر می کردم که حالا اگر اراده کند، می تواند هرجایی را که بخواهد فتح کند. نگهبان کارخانه روی صندلی اش لم داده بود و چرت می زد و هیچ عین خیالش نبود و یک باره از جا جست. مردم یک صدا شعار می دادند و در یک لحظه شیشه های کارخانه پایین آمد و چند در آن شکسته شد. سیّدمدنی جمعیت را آرام کرد. طولی نکشید که سروان مجیدی و یک عدّ ه ی زیادی سرباز هم دورتادور مردم را گرفتند. من آن وسط مانده بودم بین سیّدمدنی و سروان مجیدی. کسی که دوستش نداشتم، لابد داشت به دید تحسین نگاهم می کرد و کسی که دوستش داشتم، نمی دانست که دارم بهش خیانت می کنم.»
رمان کلاه پوستی ها پیش از انتشار، در سال ۱۳۹۸ با نام «زمستان مردی» در یازدهمین جشنواره ی شعر و داستان انقلاب شایسته تقدیر گردید.
برای تهیه کتاب می توانید به سایت نشر صاد به آدرس saadpub.ir، نرم افزارِ طاقچه و فراکتاب رجوع کنید.

1399/06/20
11:44:51
5.0 / 5
2048
تگهای خبر: جشنواره , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پرسی بلاگ