توسط انتشارات سروش؛

كتاب ریتم در موسیقی به چاپ سی وهفتم رسید

كتاب ریتم در موسیقی به چاپ سی وهفتم رسید

به گزارش پرسی بلاگ كتاب ریتم در موسیقی نوشته شهرام مظلومی توسط انتشارات سروش به چاپ سی وهفتم رسید.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، کتاب «ریتم در موسیقی» نوشته شهرام مظلومی اخیرا توسط انتشارات سروش به چاپ سی وهفتم رسیده است. چاپ سی وششم این کتاب اردیبهشت سال جاری به بازار عرضه شده بود.
این کتاب مجموعه درس ها و تمرین های طبقه بندی شده ریتم است که در ۶ فصل تدوین شده و تاکید مطالبش بیشتر بر اجرای فیگورهای ریتمیک و پیوند آنها با یکدیگر است.
در این کتاب طرز اجرای فیگورهای ریتمیک به ۲ طریق عرضه شده است؛ ابتدا با حرکت دست وپا، سپس با ضربات انگشتان دست. اجرا به طریقه اول مقدمه ای برای اجرای دقیق تر و طریقه دوم پرداختن به جزئیات فیگورها است.
در سه فصل اول، ضرب سیاه مختص یک پریود کامل دو قسمتی (رفت و برگشت پا) و سیاه نقطه دار مختص یک پریود سه قسمتی (ترسیم حرکت فضایی دست به صورت مثلث) انتخاب شده است. در فصل چهارم نویسنده تغییر شکل در ضرب میزان های (ساده و ترکیبی) را برای علاقمندان به موسیقی تدوین کرده است.
ریتم ها و میزان های لنگ، اختلاط فیگورهای ریتمیک ساده و ترکیبی و تمرین های ویژه اصول گفته شده؛ هم مطالبی هستند که در فصول پنج و شش کتاب به آنها پرداخته شده است.
چاپ سی وهفتم این کتاب با ۸۰ صفحه، شمارگان ۵ هزار نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1399/06/17
19:47:40
5.0 / 5
1555
تگهای خبر: بازار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ