مدیركل حمایت از تولید صنایع دستی خبر داد؛

پرداخت ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی

پرداخت ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی

به گزارش پرسی بلاگ فرهاد فلاح از پرداخت ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی اطلاع داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، فرهاد فلاح مدیرکل پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات خسارات وارد شده به هنرمندان صنایع دستی به واسطه شیوع کرونا در سامانه کارا اظهار داشت: اداره کل پشتیبانی از تولید از اواخر اردیبهشت ماه سالجاری تا اول شهریور ماه در پنج نوبت اطلاعات حدود ۹۵ هزار صنعتگر متقاضی تسهیلات را از معاونت های صنایع دستی استان ها جمع آوری و به مسئولین سامانه کارا ارسال و برای تسریع در اطلاع رسانی، اسامی متقاضیان را به شبکه های اجتماعی در رابطه با صنایع دستی هم اعلام نمود.
فلاح در مورد تعداد دریافت کنندگان تسهیلات بیان نمود: تا یازدهم شهریور، ۱۶ هزار و ۲۰۴ نفر شاغل صنایع دستی در چارچوب ۸۶۱۰ پرونده به مبلغ ۴۵۸ میلیارد و ۴۴ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند و ۱، ۶۶۰ میلیارد ریال هم در بانکهای عامل در دست بررسی می باشد.
او با اشاره به مشکلات عدم ثبت نام در سامانه اظهار داشت: سامانه کارا قوی ترین سامانه تسهیلات کشور است که به چندین سازمان مانند ثبت احوال، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی و سازمان تأمین اجتماعی متصل است. اطلاعات وارد شده توسط سیستم سازمان های مورد اشاره بررسی و در صورت صحت اطلاعات، متقاضی احراز شرایط می شود.
مدیرکل پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی اضافه کرد: بعد از تائید کارشناسان معاونت های صنایع دستی، متقاضیان به بانکهای عامل معرفی می گردند، اما دیده شده که شمار زیادی از صنعتگران در انتخاب رسته و زیر رسته مشکل داشته و حائز شرایط نشده اند. برای مثال خیلی از آنان در رسته حمل و نقل یا گرمابه یا آموزشگاه ها ثبت نام کرده اند که طبیعتاً در کارتابل صنوف دیگر یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت می شود و حائز شرایط نمی شوند.

1399/06/14
11:03:21
5.0 / 5
1802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پرسی بلاگ