استاندار بوشهر:

مدارس مناطق و شهرستان های با وضعیت قرمز تعطیل می باشد

مدارس مناطق و شهرستان های با وضعیت قرمز تعطیل می باشد

به گزارش پرسی بلاگ بوشهر استاندار بوشهر با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه اظهار داشت: بازگشایی مدارس و آموزش دانش آموزان در سال تحصیلی باید برپایه شرایط و وضعیت كرونایی شهرستان ها و مناطق و تصمیمات ستاد ملی كرونا باشد.


عبدالکریم گراوند در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری آموزش و پرورش و بیانات پرارزش مقام معظم رهبری اظهار نمود: رهبر معظم انقلاب در این اجلاس بیانات مهم و راهبردی عرضه کردند که اجرای آنها می تواند در توسعه کشور و حل مشکلات در عرصه تعلیم و تربیت نقش اساسی داشته باشد.
وی با تاکید بر استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری اظهار داشت: امید می رود همه بتوانند با بهره برداری از منویات مقام معظم رهبری در راه تعالی کشور حرکت کنند.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه همه جهان در عرصه های مختلف تحت تأثیر انتشار ویروس کرونا قرار گرفته اند تصریح کرد: با عنایت به نقش تهویه هوا در ساختمان ها و مکان های عمومی، کرونا به نظام مهندسی در ساخت و سازها در توجه به ایجاد تهویه هوا اخطار داده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، گراوند با اشاره به اوج گرفتن آمار ابتلا، بستری ها و فوتی ها از ۱۷ خردادماه، بیان نمود: آمار فوتی ها از ۱۷ خرداد شدت گرفت و تعداد فوتی ها تابحال در استان بوشهر از ۴۸۰ مورد فراتر رفته است.
وی با اشاره به اینکه اوج بستری ها و فوتی ها در فصل گرمای تابستان محقق شده است اضافه کرد: تابحال برای بیماری کرونا دارو و واکسن کشف نشده و تنها راه مصون ماندن از این ویروس رعایت پروتکل بهداشتی است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تمامی نظام آموزشی در جهان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند، تصریح کرد: شعار آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید این است که باید در مقابله با این ویروس انعطاف داشته باشیم و همه عاقلانه و دور از احساسات مصونیت های لازم را ارائه نمایند.
گراوند با اشاره به پشت سر گذاشته شدن مراحل و مناسبت های مختلف در عرصه مقابله با کرونا همچون سال تحصیلی گذشته، ایام نوروز، مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی با رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: همکاری هیئت های مذهبی در برگزاری مراسم دهه نخست ماه محرم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستودنی است چون که عزاداران حسینی خوب و موفق عمل کردند.
وی با تاکید بر تبعیت از تصمیمات ستاد ملی کرونا در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در برنامه های آموزشی و بازگشایی مدارس باید بر مبنای تصمیمات ستاد ملی کرونا عمل شود.
استاندار بوشهر برقراری ارتباط معلم با دانش آموز در جهت تعلیم و تربیت در سال تحصیلی را امری مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: تأثیر معلم بر تربیت دانش آموزان بیشتر از خانواده ها است که پیوند و ارتباط دانش آموز و معلم در پاسخگویی به مشکلات و نیازهای آنان باید مورد توجه قرار گیرد.
گراوند با اشاره به اینکه مدارس مناطق و شهرستان های با وضعیت قرمز تعطیل می باشد، خاطرنشان کرد: هر چند وضعیت کرونایی شهرستان ها و مناطق شکننده است و ثابت نیست ولی باید سخت گیری های لازم در بازگشایی مدارس در جلوگیری از کرونا مورد توجه قرار بگیرد.
وی اجرای برنامه های آموزشی دانش آموزان را بر مبنای تصمیمات ستاد ملی کرونا و شرایط مناطق و شهرستان ها دانست و بیان نمود: باید متناسب با شرایط و وضعیت کرونایی شهرستان ها در سال تحصیلی مورد توجه قرار بگیرد.
استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکل زیرساخت های اینترنتی در نقاط مشکل دار روستایی، عشایری و محروم تصریح کرد: برای دسترسی لازم مردم بخصوص دانش آموزان از سیستم اینترنت، باید مشکلات مناطق روستایی و عشایری بررسی و در کوتاه ترین زمان برطرف شود.
گراوند همکاری صدا و سیما با آموزش و پرورش را مورد تقدیر قرار داد و اضافه کرد: هر منطقه ای نیاز است باید صدا و سیمای استان بوشهر برای آموزش دانش آموزان همکاری لازم را عرضه کند.
وی با اشاره به برگزاری آموزش در سال تحصیلی جدید از راه فضای مجازی تصریح کرد: دانش آموزان بی بضاعتی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند ابزار لازم جهت استفاده از شبکه آموزشی آموزش و پرورش باید از جانب این نهادها تامین گردد.
استاندار بوشهر با تاکید بر تأمین ابزار مورد نیاز دیگر دانش آموزان بی بضاعت در استفاده از فضای مجازی در سال تحصیلی اظهار داشت: در این راستا باید تأمین نیاز این دانش آموزان در تهیه ابزار آموزشی جهت استفاده از فضای مجازی مورد توجه قرار بگیرد.
گراوند تأمین آب و برق آشامیدنی مدارس را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: همکاری شهرداری ها، دهیاری ها، شوراهای شهر و روستا در تأمین مایع شستشو دانش آموزان و ضدعفونی کلاس ها مورد تاکید است.
وی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد فوتی های کرونایی استان بوشهر دارای بیماری زمینه ای قلبی و عروقی بودند اظهار داشت: تحرک و ورزش می تواند از پیشگیری به بیماری های قلبی و عروقی و چاقی فراهم آورد که باید فضا و شرایط برای تحرک دانش آموزان مورد توجه قرار بگیرد.
منبع:

1399/06/13
22:24:33
5.0 / 5
2157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ