رییس سازمان جنگل ها:

هیچ شكی در ملی بودن دماوند و جنگل های هیركانی نیست

هیچ شكی در ملی بودن دماوند و جنگل های هیركانی نیست

رئیس سازمان جنگل ها اظهار داشت: هیچ شكی روی ملی بودن جنگل های هیركانی و دماوند نیست و امیدواریم بزودی اسناد وقفیت آنها اصلاح گردد.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، مسعود منصور در چهارمین جشنواره روز ملی جنگلبان که امروز در سازمان جنگل ها برگزار گردید اظهار نمود: رسالت ما حفظ، توسعه و بهره برداری از عرصه های کشور است که در این بین مهمترین رسالت ما حفظ منابع طبیعی است.
وی با اشاره به اینکه مدیریت ۸۰ درصد عرصه های کشور برعهده سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری است، خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع طبیعی نباید یک بعدی باشد. یکی از انواع حفاظت، حفاظت از منابع پایه (آب و خاک) است. سازمان جنگل ها سالانه با اقداماتی همچون جنگل کاری مانع از دست رفتن میلیون ها تن خاک می شود.
رئیس سازمان جنگل ها با اشاره به اینکه یکی دیگر از طریق های حفاظت این است که مردم خود مجری طرح های منابع طبیعی باشند، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه همچون اجرای طرح کاداستر همچون اولویت های ما در سازمان جنگل ها است.
صور با اشاره به اینکه سال جاری بیشتر از پنج برابر آنچه که در بودجه مصوب شده است عملیات کاداستر را انجام خواهیم داد، اظهار نمود: مردم و منابع طبیعی باید در کنار یکدیگر باشند. تاکید ما این است که هیچ جنگل و کوهی نباید جز انفال و منابع طبیعی باشد.
رئیس سازمان جنگل ها افزود: هدف ما این است که جنگل های هیرکانی آق مشهد و کوه دماوند بعنوان اراضی ملی تصویب و اسناد آنها اصلاح گردد. تابحال بیشتر از ۸۶۰ هزار هکتار از اراضی ملی که سابقه وقفیت داشتند رفع وقف و بعنوان اراضی ملی تصویب شده اند.
منصور در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: بر مبنای شاخص EPI کشور ما در حوزه حفظ پوشش گیاهی و جنگلی، امتیاز ۹۳.۵ از ۱۰۰ را دریافت کرده و از میان ۱۴۸ کشور رتبه ۱۴ را به دست آوره است.1399/05/27
23:21:47
5.0 / 5
2160
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پرسی بلاگ