ضرورت شروع به كار مرحله اجرایی خط ۱۰ مترو تا كمتر از یك ماه دیگر

ضرورت شروع به كار مرحله اجرایی خط ۱۰ مترو تا كمتر از یك ماه دیگر

به گزارش پرسی بلاگ معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران بر ضرورت شروع به كار مرحله اجرایی خط ۱۰ مترو تا كمتر از یك ماه دیگر تاكید نمود.


به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی در نشست نظارت ستادی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در منطقه ۲۲،
با تقدیر از اقدامات شهردار منطقه ۲۲ اظهار داشت: ما باید توجه بیشتری به این منطقه داشته باشیم. این منطقه می تواند در حوزه شهرسازی، طرح تفصیلی، حوزه ترافیکی و مباحث عمرانی و مهندسی جایگاه منحصربه فردی داشته و الگوی خوبی برای سایر مناطق باشد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم سال جاری ۵۰ درصد از بودجه عمرانی شهرداری تهران را در حوزه های توسعه ای، حمل و نقل و تملک جذب نماییم تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در حوزه مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی دنبال نماییم.
وی ادامه داد: مجتمع ایستگاهی مترو با نگاه انتفاعی، اقتصادی و درآمدزایی باید با کمک مناطق ۲۲ گانه هدف گذاری شود.
مناف هاشمی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اشرافی که تیم ما در تأمین منابع مالی و جذب سرمایه گذاری دارد، به توافقات خوبی برسیم.
مناف هاشمی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ سال بهتری برای تأمین منابع مالی خواهد بود، افزود: هدفگذاری ما در حوزه تاکسیرانی بیشتر از ۱۵ هزار دستگاه خودرو در بخش نوسازی است. در حوزه اتوبوسرانی، قرارداد تولید ۱۰۰۰ دستگاه بسته شده، که ۲۵۰ اتوبوس در حال تولید است و تا آخر سال با منابعی که در دست داریم حداقل ۱۲ ایستگاه مترو به بهره برداری می رسد.
معاون حمل و نقل شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: ۳۰ درصد سهم کمی است که منطقه ۲۲ در حمل و نقل عمومی دارد، همکاران ما باید در سه حوزه حمل و نقل شرایط بهتری را برای منطقه ایجاد کنند.
وی ادامه داد: نقشه های اجرایی راه اندازی خط ۱۰ مترو باید هرچه سریعتر انجام و کمتر از یک ماه دیگر آغاز به کار شود. مسیرهای پیاده روسازی هم در دستور کار قرار گیرد و از ظرفیت منطقه برای توسعه مسیر دوچرخه سواری حمایت شود.
علی نوذر پور شهردار منطقه ۲۲ هم در این جلسه با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل عمومی، یکی از دغدغه ها و موضوعات استراتژیک منطقه است، اظهار داشت: متاسفانه سهم این منطقه در الگوی مصرف حمل و نقل عمومی بسیار پایین تر از استاندارد مورد تایید برنامه پنح ساله اول است و طبق مطالعات طرح تفصیلی و با عنایت به رشد شتابان جمعیت در این منطقه که معادل پنج برابر رشد تهران است، باید برای سیستم حمل و نقل عمومی این منطقه فکری اندیشیده شود و این اهمیت مبحث را نشان داده است.
ایشان در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه در بحث مطالعات جامع حمل و نقل ریلی تهران که به تصویب شورای هماهنگی امور ترافیک شهر تهران رسیده است، طبق اسناد بالادستی و انعقاد قراردادی که با شرکت مترو داشته ایم، این منطقه آمادگی لازم را برای همکاری ساخت خط ۱۰ مترو را دارد.
وی خاطرنشان کرد: در بحث اتوبوسرانی، هم از نظر سهم ما در تعداد اتوبوس های منطقه و هم از نظر فرسودگی آنها، وضعیت بدی نسبت به سایر مناطق شهر تهران دارد.
وی افزود: در بحث تاکسیرانی هم فاصله ۱۰ درصدی با وضعیت مطلوب شهر تهران داریم که احتیاج به حمایت و پشتیبانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران دارد.
برپایه گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، نوذرپور با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل و ترافیک هیچ اقدامی بدون مطالعه و تحقیق صورت نمی گیرد افزود: در حوزه پیاده رو سازی و مسیر دوچرخه سواری، کارهای خوبی انجام شده است و اولویت سالجاری پیاده رو چهارباغ و دستواره است که احتیاج به اعتبار تکمیلی در حوزه حمل و نقل و حوزه عمرانی دارد.
شهردار منطقه ۲۲ اظهار داشت: ساخت پل اتصالی دریاچه چیتگر به بوستان جنگلی یکی از موضوعات مهم منطقه است که کلیات آن به تصویب رسیده و مطالعات آن انجام شده است و پس از تایید نهایی به مرحله اجرا خواهد رسید.
منبع:

1399/05/22
22:22:23
5.0 / 5
2400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ