توسط كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان صورت گرفت

عرضه دانشنامه اسباب بازی های طهران قدیم

عرضه دانشنامه اسباب بازی های طهران قدیم

پرسی بلاگ: دانشنامه اسباب بازی های طهران قدیم اثر زردشت هوش ور از جانب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان بازنشر شد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از مهر، این کتاب پژوهشی در دو بخش به معرفی اسباب بازی های قدیمی استان تهران می پردازد. در بخش کلیات، مخاطبان با تعریف بازی، اسباب بازی، تاریخچه ی اسباب بازی در ایران و جهان آشنا می شوند و در بخش دوم شناسنامه ی اسباب بازی های قدیمی استان تهران پیش روی آن هاست.
بر این اساس این کتاب در ۴۴۴ صفحه کاربری اسباب بازی ها، جنسیت و سن مخاطبان، محل بازی، تنش ها و درگیری های احتمالی و هر آنچه که تاریخچه و کاربرد هر یک از این ابزارها را شکل می دهد، تشریح کرده است.
علی خوش جام هم بعنوان عکاس این دانشنامه را همراهی کرده است و بعد از بازسازی هر یک از جانب مؤلف، تصاویر آنها را در اختیار مخاطبان کتاب قرار داده است.
آسیاب دستی، پرنده ی قرقره ای، طوقه، چلتوپ، زیبانما، علی ورجه، ورچین، پله پله، یویوی چوبی کشی، بومرنگ چوبی، تنها بخشی از اسباب بازی هایی است که در این دانشنامه به آنها پرداخته شده است.
علاقه مندان می توانند این کتاب را به قیمت ۱۳۵ هزار تومان از فروشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سرتاسر کشور و فروشگاه های محصولات فرهنگی تهیه کنند.
این دانشنامه نخستین بار در سال ۱۳۹۴ با شمارگان ۵ هزار نسخه منتشر گردید و الان برای بار دوم با شمارگان ۱ هزار نسخه از جانب کانون بازنشر شده است.


منبع:

1399/04/28
13:39:07
5.0 / 5
2717
تگهای خبر: فروش , كتاب , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرسی بلاگ