برنامه جامع تالاب ها در سطح ملی پیگیری می شود

برنامه جامع تالاب ها در سطح ملی پیگیری می شود

به گزارش پرسی بلاگ مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از برگزاری نشست مشترك با مدیركل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت كشور جهت بررسی نقش وزارت كشور در اجرایی شدن برنامه های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها اطلاع داد.به گزارش پرسی بلاگ به نقل از ایسنا علی ارواحی اظهار داشت: هم اکنون ۳۴ تالاب صاحب برنامه مدیریت جامع هستند که از این تعداد ۱۸ برنامه فرآیند تصویب را طی کرده و آماده اجرا می باشد، این در حالیست که طرح هم مطابق با برنامه کاری پنج ساله خود از اجرایی شدن این برنامه ها حمایت و پشتیبانی خواهد نمود.

وی اضافه کرد: برای مدیریت بهتر تالاب ها ضروریست اجرای برنامه های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها همزمان در چند سطح پیگیری شود.

ارواحی افزود: همکاری وزراتخانه ها و سازمان های مرتبط در سطح ملی یکی از مهمترین ارکان اجرایی شدن این برنامه ها است. با عنایت به این مورد که برنامه های مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها طی یک فرآیند بین بخشی تدوین می شوند و تمامی آنها دارای ساختار سازمانی هستند که ریاست این ساختارها به عهده استانداری ها و فرمانداری ها است، ضروریست اجرای برنامه ها هم با همکاریهای بین بخشی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران به نقش تعیین کننده وزارت کشور در سطح ملی در پیگیری اجرایی شدن برنامه های مدیریت اشاره نمود و نسبت به به توافق طرفین بر تشکیل کمیته فنی ابراز امیدواری کرد تا با تشکیل این کمیته گام های مهمی در اجرایی شدن برنامه های مدیریت در سطح ملی برداشته شود.
1399/04/16
17:48:55
5.0 / 5
2838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان پرسی بلاگ
پرسی بلاگ